| Betty18 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Am confirmat miercuri locul la Iasi la facultate, dar nu vreau sa mai fac plec din tara, credeti ca imi va da dosarul cu diplomele originale pe loc daca ma duc luni!? multumesc anticipat pentru raspuns

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ti le dea, ai dreptul sa te retragi oricand. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ti le dea ca doar iti retragi dosarul.

| Michell_7762 a răspuns:

Pot sa te intreb pleci la munca in strainatate? Sa le speli c--u la niste nespalati care te trateaza cu dispret si greata? Am intalnit un caz :o tipa termina sc., avea un prieten cu care urma sa se casatoreasca. Tipul lucra afara in constructie. Fata ii spune ca accepta propunerea de casatorie dar nu pleaca afara cu el pentru ca da la facultate.Aici incepe balul, el nu este de acord citez " ce atata scoala ca la spalat c---l la mosnegi nu iti trebuie".Mi-a placut de ea ca i-a dat papucii repede (nu a dat importanta la nimic barfe,bani cheltuiti etc),a facut facultatea, a luat licenta cu 10, acum face masterul, iar in vara aceasta (august) se casatoreste cu un tip care este inginer.Rezumat :nu totul se rezuma la bani in viata,acum vrei totul repede, dar mai tarziu ai sa realizezi ca studiile conteaza cel mai mult.Fa facultate (ca ai intrat la stat), dupa poti sa faci masterul afara (pentru ca se poate) si da-le o lectie la rapanosii astia care se cred mult peste noi. Poti sa te duci afara f.bine pe un post bine platit si sa stai la egal cu ei.Dar ai sa fc ce crezi tu pana la urma. Bafta! Iar referitor la intrebarea ta, da iti da dosarul pe loc.