| Tania2006 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! sad
Cand vreau sa ies afara mama nu are incredere in mine. De exemplu cand vreau sa ies la un suc cu prietenii/prietenele. Mama crede ca ma influenteaza sa ma apuc de fumat si crede ca ma prind baietii sa ma fufu.
Mereu i-am zis sa aiba incredere in mine ca stiu sa am grija de mine la 14 ani si le-am explicat mereu de fiecare data ca prietenii mei nu sunt asa, stiu sa fac diferenta dintre bine si rau.
La ora 8-9 trebuie sa fiu in casa. Mereu cand ii spun mamei ca de ce nu ma lasa mai mult parca s-ar ascunde sa imi spuna chestii din astea. In primul rand prietenii mei nu sunt rai, ei ma ajuta mai mereu si si eu pe ei. Numai parintii mei cred prostii si isi fac iluzii de genu ca ma fufu. Eu din cate stiu nu le-am facut nimic ca sa ii dezamagesc si sa stiu ca nu ma lasa afara. dar nu le-am facut absolut nimic.
Vreau mai multa libertate de la ei si sa aiba incredere in mine. mai multa si in prietenii mei
Am nevoie repede de niste sfaturi va rog, dau funda celor mai bune

Răspuns Câştigător
| Viitorulapropiat a răspuns:

Bună, sunt părinții tai e normal sa faca asa, sa se îngrijoreze. Totusi esti fata si ai doar 14 ani. Eu la 14 ani veneam pe la 12 noaptea acasa, si desigur ca mama făcea putin pe cocosul, dar i-am închis gura spunandu-i ca sunt mare. După cateva ori, a lasat-o balta. Nu stiu ce să zic, invita-ti prietenii acasa ca sa-i cunoasca si astfel sa prindă incredere in ei. Arata-le locuri prin care umblii, n-au încotro esti adolescenta, la varsta in care poti decide cei bine pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si crede ca ma prind baietii sa ma fufu.
si nu ai vrea?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Tania2006):

Totul are un inceput, sincer mami tau are dreptate