| Stephaniee a întrebat:

mama mea a aflat de la o colega, care din intamplare nu o cunosteam eu, dar m-a vazut pe geam fumand cu niste prieteni. Azi la lucru, mama m-a sunat sa-mi zica ce i-a zis colega ei, a inceput sa planga fiindca avea incredere in mine, acum nu ma mai lasa afara toata vara, fara telefon, ipad, sau pc. La strand sau in oras numai cu ea, afara deloc cu prietenii. Nu stiu ce sa fac, da, intr-adevar am 13 ani si a fost o prostie sa ma apuc, asta a fost prin mai cand am vrut sa incerc iar pana acum am fumat dar asa o zi nu, o zi da, doua zile nu, 1 tigara, dar tragand in piept. Vreau sa o fac sa se convinga ca eu nu am fumat. Adica, colega ei m-a vazut bagand o tigara in geanta. Iar acum daca zic ca nu am fumat, poate m-ar duce la doctor la analize, o sa arate ca am fumat, sau ceva schimbari? crying fumez de 4 luni dar si cu opriri ( din mai )

Răspuns Câştigător
| paulica123 a răspuns:

Uite si eu am fumat la 13 ani si m-au rins ai mei si s-au suparat pe mine nu au mai avut incredere deloc in mine incearaca sa le deovedesti ca te-ai schimbat si ca ti-ai dat seama ca a fost o prostie cea ce ai facut si nu incerca sa ii minti pentru ca isi vor da seama sau poate te vor duce la analize si se va vedea foarte tare pentru ca tu trageai in piept nu fumai normal daca fumai normal aveai poate norocul sa nu se vada. Incearca sa le castigi increderea si spune-le ca a fost doar o chestie pe care am incercat-o odata si nu am m-ai facut asta spune-le te-ai lasat si iti pare rau pentru ca le-ai creeat necazuri adica in sensul asta. Pupici sper ca te-am ajutat:* fUnda?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce vrei sa o convingi ca nu fumezi cand tu fumezi?

e momentul perfect sa inveti sa suporti consecintele prostiilor pe care le faci.

| BeTrueToWhoYouAre a răspuns:

Nu trebuia sa fumezi. Acum dupa ce ai fumat te crezi mai interesanta? Asta e. Acum accepta consecintele.

| viviana269 a răspuns:

Eu nu cred ca are cum sa demonstreze asta...plus ca numai de 4 luni...nu are cum thinking

| Thetysianul a răspuns:

Nu mi se pare normal să te lase fără libertate din cauza asta.Ar trebui să înţeleagă că ai greşit ca orice adolescent ce se lasă pradă tentaţiilor.Arată-i că îţi pare cu adevărat rău, că te vei lăsa de fumat cu siguranţă. Promite-i că dacă te mai vede odată poate să-ţi ia definitiv toate obiectele la care ţi.Asta decât dacă eşti sigură că ai voinţă. Baftă!