| fsdfdsfdsf a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Deci,prietenu meu, in ultimu timp se enerveaza repede, iar eu am ajuns intr. un hal...Deci am ajuns sa nu. l mai suport, si cand il vad ma enerveaza din cauza comportamentului lui.Nu e zi in care sa nu ne certam, si cand vorbim la telefon, se lasa cu cearta. Daca mai continua asa, o sa fac prostia de a ma desparti de el fiindca prefer sa sufar ca numai suntem impreuna decat sa sufar langa el.Nu stiu ce sa mai fac sa-si revina, nu era asa.[suntem impreuna de 1 an].

3 răspunsuri:
| SteauaNordului a răspuns:

Deci deci deci...
ai uitat limba romana
nu incepi o fraza cu concluzia
aia se pune la final

desprte-te de el si gata. dragoste cu sila nu se poate
mai bine te-ai gandi sa discuti cu el serios si fara ton aprins ce anume te deranjeaza. spune-i ce ti-ai dori de la el.
te-ai gandit vreodata ca s-ar putea sa fie si vina ta?

| Ca7u7z a răspuns:

Pai, nu ii mai da atentie, ignora-l si atunci o sa isi dea seama ca a gresit

| Veronika2011 a răspuns:

Cel mai principal si primul lucru pe care trebuie sa faci este sa-i spui aceasta problema si sa incerci sa-l intelegi, iar uneori si sa-l ajuti.