| JasonMcCann a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Știu că o să bat foarte mult drum si degeaba până la o întrebare, dar vreau să înțelegeți ce se întâmplă. Anul ăsta m-am mutat în Italia, și fac școala aici. Nu știu să vorbesc Italiană, dar înțeleg cât de cât. P.S:Trec clasa a 6 a.
În prima zi de școală, ne striga numele de pe liste, iar când ne auzeam numele trebuia să intrăm în școală. Așteptam să strige toată lista clasei mele, iar după ce am intrat, o profesoară m-a așezat cu spatele la un băiat. Băiatul m-a întrebat cum mă cheamă (în Italiană), iar eu i-am răspuns. M-a mai întrebat ceva, dar nu am înțeles așa că i-am spus că nu vorbesc Italiană. (am aflat că îl cheamă Matteo) P.S:Aici este doar o pauză pe zi. Revenind: Într-o zi, în pauză, stăteam și mă uitam la colegi, stând pe lângă Meri, o colegă. Apoi un coleg vine la Meri, și îi spune că Micky (un coleg repetent), o place. Toate fetele au venit la ea, mă rog. Apoi alt coleg a venit la Irene, o colegă, și i-a spus ceva de Matteo, cel puțin eu am înțeles ceva gen „Matteo te place" sau poate doar așa am înțeles eu, oricum el era lângă Irene, și nu a reacționat în niciun fel, cel mai probabil nu am auzit bine Ș-? În câteva zile de școală mi-am dat seama că îmi place de Matteo. Însă uneori în ore se întoarce și se uită la mine (eu stau în ultima bancă), dar se uită și la Irene. Voi ce credeți, mă place sau nu? Și oricum, știu cum să îl întreb asta, dar nu vreau să o fac, m-aș face de râs, si chiar nu vreau să râdă de mine în primele săptămâni de școală. Oricum, la cine s-ar uita, la mine sau la Irene? Eu zic că la Irene, pentru că eu într-un fel... Sunt o străină venită în grupul lor sad. Dacă ați fi în locul lui Matteo, ați alege o fată venită din altă țară, sau una din țara voastră?

10 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Normal ca as alege o straina. E mult mai usor de cucerit si de bagat in pat. Vezi, deja te-a cucerit laughing

| JasonMcCann explică (pentru stpu):

Eh.oh go on Mai are până la băgat în pat laughing

| stpu a răspuns (pentru JasonMcCann):

Bine ca nu mi-ai spus patetica fraza: "el nu e genul asta" laughing)

| JasonMcCann explică (pentru stpu):

Nu sunt genul care vorbește fără să cunoască. P.S: Astăzi vorbeam cu o colegă pe mess și a zis că (,) ca să ne cunoaștem trebuie să ne mirosim laughing

| stpu a răspuns (pentru JasonMcCann):

Intreab-o daca vrea sa ma cunoasca si pe mine, dar s-o faca dupa ce ma intorc de la fotbal laughing Are niste ghete de mirosit big grin Poate sa cunoasca intreaga echipa... laughing)

| JasonMcCann explică (pentru stpu):

laughing Poate o s-o întreb laughing

| CodrutzaDutzi a răspuns:

Din ce am inteles eu iti place de Matteo,dar el se uita si la tine si la Irene! Sunt multi baieti care le plac de doua fete,sa stii! Nu sunt eu prea informta in dragoste,dar nu ar trebui sa ii spui unui baiat ca iti place de el pentru ca te face sa te simti rusinata! Cu integrarea in grupul lor,crede-ma stiu si eu cum e sa fii noua,pentru ca am trecut prin asta si stiu cat de groaznic este,incearca sa stai cu ei s te integrezi,dar nu te schimba pentru nimeni(daca afli de la o colega/coleg ca Mtteo te-ar place daca te-ai schimba intr-un fel anume,nu! in niciun caz! daca un bait te place,te place asa cum esti tu!)daca vezi ca,ceilalti colegi te ignora,ignorai si tu, nu te lasa doborata de ei, si inncearca sa iti ai seama ce fel de baiat este Matteo, ca poate o sa-ti dai l un moment dat seama ca nu e un baiat asa cum vrei tu(ex:nessi, vb urata etc!)(iti spun din propria experienta! Sper sa te fii ajutat si... fundzita?

| JasonMcCann explică (pentru CodrutzaDutzi):

Astăzi, în toată pauza am stat cu el, încă câțiva băieți, Irene și încă câteva fete. M-am simțit foarte bine:X mai ales că zâmbea, dar zâmbeam și eu. Oare și-a dat seama că îl plac? thinking

| antonia12dragutzica a răspuns:

Din cate am inteles eu iti place de matteo dar matteo te place si pe tine si pe irene deci ar trebuie sa mergi si sa ii spui asta la matteo....matteo vreau sa iti spun asta de mult timp dar nu stiu cum si cred ca imi place de tine dar daca tu nu ma placi este tot ok doar vreau sa fim prieteni si gata

| JasonMcCann explică (pentru antonia12dragutzica):

Am aflat de la o colegă că o place pe Irene, mulțumesc oricum pentru sfat :*