| paul_5950 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Ies cu o prietena la a doua sau a treia intalnire(de fapt nu chiar intalnire, sa zic asa doar o "plimbare"), si vreau sa ii spun ca o plac insa nu stiu cum, si nu stiu cum sa ajung la partea cu sarutul(ca pana acolo e treaba mai grea, dupa aia stiu ca totul merge de la sine). Dati-mi ceva exemple de metode in care pot sa-i spun ca o plac, ce vorbe sa folosesc, cum sa ma comport si cum sa ajung la partea cu sarutu, si cand ar trebui sa se intample asta(eu ma gandeam ca la sfarsit, in fata blocului ei dupa ce o conduc acasa). Astept raspunsuri, sper sa ma puteti ajuta. Mersi! aa si inca ceva, daca sa zicem ea spune ca nu e pregatita pentru o relatie, sau ma refuza, cum as putea cel mai bine sa ies din acel moment "penibil" sau jenant?big grin

7 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pai regizeaza si tu ceva laughing
Doar nu te duci la ea, o iei de mana si ii spui vrei sa fii prietena mea.
Asta o s-o faci cand te insori, cu nevasta-ta!

Cel mai bine, faceti ceva impreuna. Mergeti intr-un parc de distractii sau ceva de genul, o bagi prin tunelul groazei si o sa se suie singura pe tine laughing)
Sau cand o prinzi la "inghesuiala", o saruti. Nu stiu daca exprim ceea ce vreau de fapt sa te fac sa intelegi tongue
Fura-l, nu-l cere!
Sau... apropie-te f mult de ea ...si cand esti aproape sa o saruti, retrage-te! big grin

| Linda a răspuns:

Daca asa pui problema, cum sa ajungi la sarut, nu cum sa ajungi sa o cunosti mai intai ca om, nici prin cap nu mi-ar trece sa fiu cu tine.

| Linda a răspuns:

Poate sunt eu din alt timp, dar intre a-i spune cuiva ca iti place de el/ea si a saruta la mine e distanta lunga. In cazul prieteniei cu sotul meu au fost 8 luni.

| dulcik a răspuns:

Ai putea sa ii furi un sarut asa pe nepregatite intotdeauna ai rezultate cu faza asta. Te duci la ea acasa suni la sonerie ea raspunde si tu o saruti si dupa pleci iar mai tarziu o suni sa vb cu ea

| psihox a răspuns:

Ce-ar fi ca la sfarsitul prieteniei voastre sa-i faci o declaratie spumoasa de iubire si a doua zi sa va casatoriti? In timpul prieteniei fara iubire. Ce zici? In timpul prieteniei sa munciti.

| paul_5950 explică:

Linda, imi pare rau dar cred ca ai inteles gresit ce am zis...Ideea e ca o cunosc destul de bine, ca o stiu de mai demult de cand am intalnit-o la o cabana, si am discutat destul pe net, deci o cam stiuhappy

| teomoto a răspuns:

Nu trebuie se fortezi situatia, comportate fin si tandru, dai de inteles acest lucru, lasa loc de meditatie, de suspans si cind va veni clipa...va fi de ne uitat cu siguranta.