| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume a întrebat:

Am nevoie urgent! Urmează să ies cu iubita mea, o prietena de-a ei și un prieten. Cum sa zic că îi plătesc ei? Gen mi-ar fi nasol să zic eu ii plătesc ei, voi dați banii sau ceva de genu. Ajutor. Nu ziceți la bâză. Deci cum pot zice că îi plătesc?

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Zici de cum vine nota, pentru tine platesc eu... ea va stii sa nu se mai caute de bani, chiar daca insista putin, iar prietenii se vor simti si ei sa isi plateasca ce au consumat.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand iesiti cu totii, puneti egal cu toti bani, pentru consumatia respectiva, ca sa nu se simta nimeni prost.
Cand iesi doar tu cu fetita, poti sa te oferi sa-i platesti.

| Drimmero a răspuns:

Cand cauta bani sa plateasca, ii acoperi mainile si ii zici ca e ok ca dai tu fara alte comentarii.

| Freya1 a răspuns:

Cand vine nota pui bani pentru doi si cand vrea sa dea ea ii areti ca ai pus tu sau spui.

| alina2k18 a răspuns:

Simplu, cand vine nota si ea scoate portofelu sau se cauta in geantawinking ii spui : stai ca platesc eu. Nu mai continui cu ''platesc eu pentru tine''winking

| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume explică (pentru alina2k18):

Problema e că suntem mai mulți că așa daca am fi fost doar 2 ar fi mers dar fiind mai mulți

Răspuns utilizator avertizat
| mitzok a răspuns:

Cand e sa dati banii ii zici ca nu trebuie da vezi sa ai destui