| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega cu care sunt cea mai buna prietena. Noi 2 si inca cativa colegi formam o ' gasca' si ma rog, stiti voi, ne distram, barfe, ne spunem problemele etc etc.
O amica din gasca mi. a zis un secret, si anume ca unui baiat din gasca ii place de ea. M.am suparat putin, mai ales ca imi placea de baiatul ala, dar mi-am zis ca macar acum pot sa fiu impreuna cu tip care stiu sigur ma place si ma rog, vreau putina experienta pentru relatiile urmatoarelaughing.
Am insa o dilema. Sa ii spun sau nu prietenei mele?
Risc ca acel coleg sa se simta rusinat ca s. a aflat si sa ma trezesc ca sunt data afara din gasca, ceea ce ar fi ingrozitor pentru ca acestia sunt singurii mei prieteni adevarati. Totusi daca totul merge ok, m.as simti mandra ca cu ajutorul meu ei 2 formeaza un cuplu...
Astept raspunsul vostru. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| dianne00 a răspuns:

În general nu, nu ar trebui să te bagi. Dar dacă ai încredere în prietena respectivă, ai putea să strecori informaţia, dacă chiar nu te poţi abţine. Dar asigură-te că ea ştie ce să facă în continuare cu ea. De exemplu, să nu se ducă la el şi să-i arunce în faţă ce a auzit... Doar să îi acorde o atenţie mai mare, dacă este interesată, să lase lucrurile să decurgă de la sine. happy Şi cel mai important, să nu se afle că tu eşti cea care 'dă cu ciocul'.

12 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Cate relatii ai avut pana acum si ce varsta ai?

| Daria a răspuns:

Stai in banca ta.winking

| wintage a răspuns:

"acestia sunt singurii mei prieteni adevarati"

Ti se pare...

| anonim_4396 explică (pentru wintage):

Oare? Daca nu ar fi nu m.ar ajuta la toate lucrurile, nu m.ar chema in fiecare pauza sa mergem afara, m.ar spune la dira pentru vreo prostie.
Chiar azi la scoala mi.au aratat ce mult tin la mine. Am lipsit intr.o zi la ora de biologie si mi.au dat un caiet sa copiez lectia inainte de ora. Un coleg enervant, neavand ce face, a venit spre mine si mi.a urlat in ureche. De suparare, i.am dat o palma si i.am zis sa inceteze ca ma duce la exasperarelaughing). Vazand faza, au venit la mine, jumatate intrebandu.ma daca sunt bine si daca ma pot ajuta cu ceva, jumatate au mers spre colegul ala si i.au mai dat fiecare 2-3 palmelaughing( stiu ca nu am reactionat prea grozav, dar daca ati cunoaste copilu ala ati intelege. Un rasfatat, un egoist, un plangacios si un enervant intr.o singura persoana).

| dianne00 a răspuns:

Am citit de doua ori, dar nu reusesc sa-mi dau seama. Nu amica ti-a spus ca baiatului ii place de ea? Ca daca am inteles eu bine... Ce vrei sa-i mai spui ei?

| anonim_4396 explică (pentru dianne00):

Notam Amica cu A. Baiatul cu B. Prietena mea cu P.
A mi.a zis mie ceva ce a aflat de la B, si anume ca lui B ii place de P. P nu stie ca are un admirator, ma tenteaza sa ii zic, insa am vrut sa ma consult cu voi inainte de a lua o decizie.

| Just4Joker a răspuns:

La 13 ani iti arde de ''cupluri''... pfoai, uite cum se duce romaniaaaaa crying
Ce trist. Cum mi-am dat seama? Dupa vocabular.

| Vladuthz a răspuns (pentru Just4Joker):

Esti praf frate...

| Just4Joker a răspuns (pentru Vladuthz):

Crede-ma, multi ar vrea sa fie in locu' meu happy Nu vreau sa fiu arogant, dar n-am de ales.
In viitor, sa treci pe la vila mea sa imi iei gunoiu'.

| Virkno a răspuns:

Pai faza e ca daca iti sunt prieteni adevarati nu o sa te dea afara din "gasca" si termenu asta de gasca e cam nepotrivit sunteti niste prieteni care va intelegeti bine nu are cum sa te dea afara din gasca ce prostie...cel mai bine ii spui prietenei tale si gata.Mult norocwinking

| Pitri001 a răspuns:

Pai eu zic sa-i zici prietenei tale ca-ti place de el dar sa nu barfiti despre el ca o sa se aflehee hee si daca prietena ta nu-l place pe el sa-i spui sa nu vb asa de mult cu el si vezi si tu ca pana la urma o sa te placa si pe tinewinking

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Poti sa ii spui dupa parerea mea, si ori cum eu sunt de acord cu cezarTheBest. stii, si mie imi place de un bait care este iubitul verisoarei mele si s-au certat si i-am impacet etc. si eu i-am spus si a a spus ca daca il vreau ea mi-l da na asta e... de ce el nu te place mai bine nu vb prea mult cu el deoarece o sa iti provoace mai multa suferinta. CZ poti sa ii sp prietenei tale, daca iti e prietena