| DaTati a întrebat:

Am o intrebare, daca am o iubita si are 19 ani, si stam impreuna, iar eu lucrez, ce ar trebui sa faca ea, daca sa zicem de obicei sta acasa? Sau nu stiu ar fi bine sa o tin acasa sau daca ea poate ar vrea sa lucreze totusi? Chestia e ca si eu lucrez de acasa si stam mult timp impreuna. Intr-adevar relatia are aproape un an si merge ok si suntem activi atat sentimental cat si la pat. Si mai am o intrebare, ce as putea face in timpul liber, ca am tot iesit, am calatorit, etc. Ce activitati as putea face impreuna cu ea sa nu ne plictisim unul de altul?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

E are breo problema fizica de este impiedicata sa mearga la munca?
Daca nu, sa-si caute de munca, ca-i pacat sa taie frunza la caini toata ziua, ca anii astia de-i pierde fara folos, nu-i va recupera niciodata.
Apoi, sunt convinsa ca un al doilea salariu in casa, nu v-ar irosii.
Eu spun sa-i dai drumul din casa sa-si caute de munca, ca plictiseala in doi nu va hraneste burtile si nici nu va asigura un acoperis sub cap.
In plus, stat acasa amandoi tot timpul, va duce curand la cearta si neajunsuri, la probleme si relatia se va rupe.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa se duca la munca... afirmatii din astea cu sa o tin acasa... par can invechite nu crezi? E majora, e capabila sa faca ce vrea la varsta aia, nu ce ii zici tu

| relian a răspuns:

Ea ce sa faca? sa joace table cu vecinu normal laughing pai ce vrei sa faca acasa singurica, gaseste ea pe unu altul stai linistit laughing

| DaTati explică (pentru relian):

Da cine a zis ca e singurica laughing

| relian a răspuns (pentru DaTati):

Tu ai spus ca mergi la munca si ea ramane acasa, deci ramane singurica cat esti tu plecat, asta am zis ori voiam sa zic laughing

| DaTati explică (pentru relian):

Fratee am zis ca lucrez de acasa ce naiba laughing

| relian a răspuns (pentru DaTati):

Daca lucrezi acasa, trimite pe ea la munca dar undeva nu acasa laughing asa poate sa isi gaseasca pe altul, mai schimba si ea omu, asa macar din cand in cand, ca dupa tot stand asa impreuna tot timpul devine monoton laughing deci trimiteo la munca frate laughing

| Freya1 a răspuns:

Daca stati atata bot in bot va veti plictisi repede.
Pai poate sa mearga si ea la munca daca vrea, daca nu normal ar fi sa faca curat, mancare, cumparaturi etc treburile casei dar daca si tu esti acasa le faceti impreuna asa ca...
Poate sa isi gaseasca ceva part time la 4 sau 6 ore si ati rezolvat problema.

| SilentRain a răspuns:

La munca cu ea!

| Alexandru250201 a răspuns:

Ati putea sa va gasiti amandoi placeri comune si sa le practicati in timpul liber

| Lica_Ema_2001 a răspuns:

Urcați pe munte sau ați putea avea un hobby comun și astfel să petreceți mult timp împreună.
Și apropo de plictisit, dacă stă doar acasă, adică nu are un loc de muncă, mai degrabă se plictisește așa. Las-o pe ea să aleagă ce vrea. Dacă vrea să fie casnică, ok, dacă nu, iar e bine. Pe tine nu te deranjează cu nimic