| bogdyandrei a întrebat:

Am o mare nelamurile si stau pe ganduri de aceea as dori un raspuns la urmatoare mea intrebare din partea utilizatorilor TPU.

Mentionez faptul ca eu si cu prietena mea ne-am despartit pe data de 17 februarie 2020 dupa o relatie de aprox 3 ani in care iubirea a fost reciproca si s-a si observat probabil din partea noastra. Tin sa precizez ca vineri pe data de 21.02. 2020 am dorit sa merg sa ii inapoiez o cheie de care eu nu mai aveam nevoie, spre surpinderea mea a fost faptul ca ea nu avea masina in parcare la ora 21:00 asta este nici o problema. Am mers si am lasat acea cheie la usa si am trimis sms. Am plecat acasa, m-am pus in pat, am observat ca nu binevoieste nici macar sa raspunda la sms.Pe la ora :00:00 eram nelinistit si am zis hai sa trag o fuga sa vad a venit acasa si chiar asa indiferenta sa fie sa nu raspunda la sms? Cand am ajuns in fata blocului, supriza era ora 00:00, ea nu era acasa... hmm ok m-am pozitionat undeva strategic si am asteptat si am asteptat pana la ora 02:30 cand a aparut. Nu am iesit din masina, am urmarit-o. Tin sa zic a ajuns, nu s-a dat imd jos din masina ci a mai durat 2 minute sa isi faca buzele cu ruj dupa care a urcat in casa, iar eu bineinteles am plecat. Spre surpinderea mea la 10 minute primesc sms de la ea ca a gasit cheia, nu raspund, dupa care ea ma suna, eu ma prefac ca sunt obosit si dorm si o intreb pe ea ce face si imi zice ca si ea a dormit dupa care ii zic ma crezi prost si imi zice pai am fost cu fetele in oras. O presez mai tare si imi zice pai stii eram certata cu tine si am iesit cu un baiat la o cafea si el era certat cu prietena lui si am povestit despre relatiile noastre, altceva nu a fost, dupa care am venit acasa. Dragi utilizatori, imi fac fel si fel de vise daca ma iubea asa mult ea nu trebuia sa sufere zic si eu dupa 4 zile totusi suferi cand iubesti iar ca sa poti sa iesi cu altcineva trebuie sa fi uitat putin de fostul. Eu cred ca in seara aia e posibil sa se fi intamplat si altceva pana la ora 2:30 nu stiu, zau nu ma mai trage deloc inima, ce sa fac? Sa renunt? Astept pareri, va rog frumos indiferent ce fel de pareri sunt

Răspuns Apreciat de Editori
| Jus7t a răspuns:

Ai încheiat cu ea relația din anumite motive, ai zis că te-ai despărțit de ea.
Nu mai ai nicio legătură cu ea din momentul ăla, nu îți mai pasă de ea, nu mai există, nu mai vorbești sau întrebi de ea, totul se termină la despărțire.
Dacă vreți și puteți să aveți o oarecare amiciție - deși nu mi se pare prea ok și poate să aducă probleme, aveți o amiciție.
Prima dată zice că a dormit, apoi că a ieșit cu fetele și apoi că a ieșit cu un tip.
E îndeajuns să nu ai încredere în ea.
Și când nu ai încredere în cineva ce faci? Tu pe un drum, acea persoană pe alt drum.
Dacă nu faci asta o să apară complicații, iar eu nu știu de tine dar mie îmi plac lucrurile ce trebuie să fie simple să rămână așa.
Dacă o femeie plânge nu înseamnă că neapărat îi pare rău, doar își folosește plânsul sa te manipuleze pe tine.
Zic asta în caz că ea a mai făcut chestii de genul în trecut și a văzut că merge și că tu o ierți.

Acum știai că ea nu a fost acasă și ai putut să verifici că îți zice adevărul, dar în trecut când nu aveai cum să verifici oare te-a mai mințit și cu altele?
Oricum, nu a greșit cu nimic ea, voi nu mai sunteți împreună.

Tu ne întrebi de fapt dacă să renunți sau nu la ea, deși despărțit încă tu nu ești sigur că vrei ca despărțirea să fie definitivă.
Eu nu știu istoricul relației tale, nu știu cu ce ai greșit tu sau cu ce a greșit ea, așa că nu pot să îți dau un sfat.
Nici motivul despărțirii nu îl știu.
Nu am ce sfat să îți dau eu dacă să o lași sau să te împaci.
Eu dacă eram în locul tău îmi vedeam de viață.
Mereu o să te întrebi "oare în orele alea ce a făcut cu ăla?" și nu știu dacă e benefic pentru tine sau relație.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Aici pot sa fie foarte multe nebuloase, cu toate ca nu ar trebui să iti mai pese daca tot vrei poti sa le gândesti si chiar dezbati.
Putea sa fi fost cu cineva in timp ce era cu tine si de aceia sa ii fi fost usor sa se vada cu altcineva acum. Putea sa vrea pur si simplu sa treaca mai repede peste despartire si sa fi crezut ca intalnindu-se cu cineva ii va fi mai usor. Poate nu mai avea de mult sentimente pentru tine si de aceia nu i-a fost complicat sa se vada cu altcineva si lista poate continua.
Eu cred si consider ca daca ai ceva pe suflet ar trebui să îi spui, daca mai ai sentimente sau întrebări sa i le adresez pentru liniștea ta sufletească si in functie de răspunsuri și ce veti decide o sa poti lua o decizie.

| Alexuţ02 a răspuns:

Încă îți pasă, poate și ei dar vrea să caute alte partide doar să uite de tine, ori chiar nu-i pasă. Rămâi tare și activează-ți orgoliul de bărbat, nu-i mai scrie, arată că nu-ți mai pasă deloc de ea, răspunde-i peste 10 ore și vezi dacă insistă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă egoul ăla cat casa și accepta că nu îi mai pasă de tine, aia nu e iubire, singurul scop pentru care inca o mai cauți e pentru că nu poți sa accepți că e indiferenta și ai pierdut-o și cauți acea validare că ei încă îi mai pasa.
Nu e de mirare că s-a despartit de tine ești melodramatic și ciudat, nu e okey sa urmărești oameni.

| llllraullll a răspuns:

Renunta, zic din propria experienta. Ea o sa regrete dupa si o sa revina la tine cand ti-e lumea mai draga, cand uiti de ea, bine-inteles, daca nu este orgolioasa.
Nu are niciun sens sa incercati sa va impacati daca nu merge treaba.
Stiu, e greu la inceput, dar o sa iti treaca cu timpul in functie de cat de sensibil esti.
Bafta!

| bogdyandrei explică (pentru llllraullll):

Multumesc pentru raspuns

| kinderman a răspuns:

Poate sa intilnit cu cineva apropiat, poate si ea sufera si simtea nevoia sa se descarce cuiva ia in calcul si aceasta posibilitate.
Sau poate avea de ceva timp pe cineva, si nu a avut curajul sa-ti zica in fata, care a fost motivul despartirii?