| Cristina267472u72 a întrebat:

Am o mare problema. Mama nu ma lasa sa ma epilez pe picioare...nu mai zic in alte locuri. Nu vrea sub nici un chip. Ce sa fac? Se vede groasnic si am 15 ani. Sunt singura fata din clasa mea care nu se epileaza si sunt si dansatoare. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna Cristina! In primul rand pentru a o putea convinge ca ai dreptate trebuie sa intelegi sau s-o intrebi pur si simplu de ce nu te lasa s-o faci. Probabil ca are motivele dansei...
Dupa trebuie sa-i explici ca ai si tu o varsta, esti fata si mai ales dansatoare si se vede urat...si ca iti este si tie jena intrucat esti diferita. Explica-i asa cum ne-ai explicat si noua aici, spune-i ca nu va deveni un obicei sau ceva de genul, doar te vei epila din cand in cand. O sa inteleaga, inainte de toate incearca sa vezi de ce nu te lasa.
Dupa o sa fie usor s-o convingi.
Succes!

| doreal a răspuns:

Faci pe ascuns. Nu ti-as spune asta daca nu ar fi ceva serios, dar te inteleg. Parul de pe picioare se vede oribil, mai ales daca esti bruneta sad.

| ToxiSun a răspuns:

Stiu ca nu trebuie sa spun asta dar, fa-o fara sa stie, cand te va vedea nu va avea ce sa iti faca.
Asa m-am epilat si eu, m-am vopsit, mi-am dat flesh.
La mine a tinut.