| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si jumatate si am o problema grava. Am par pe picioare nu il am des chiar pot spune ca este rar dar insa este cam negru si se vede urat sad iar mama nu ma lasa sa ma epilez spunandu-mi ca e doar puf si ca va cadea pe la 16 ani X-(. Acum un an nu aveam probleme caci parul era blond dar acum...

Astept raspuns si va rog sa nu va bateti joc nu ati vrea sa fiti in locul meu. Va pup :*

9 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cade o trudă. Daca ar cădea la 16 ani nu s'ar mai inventa epilatoarele. Explică'i frumos mamei tale că nu ai de gând să stai aşa şi cumpară'ţi o cremă epilatoare şi dă'i drumul. Oricum odată şi odată tot o să trebuiască să te epilezi... ori acum ori peste 2 ani tot una e.

| Luori a răspuns:

Neata.
Poate exagereti putin. Cred ca solutia este sa incepi sa te epilezi. Daca mama ta nu este de acord, vb cu ea, spune-i ca te deranjeaza si ca nu este placut.

| irina20 a răspuns:

Ai putea sa-i explici si sa-i arati mamei tale. O poti ruga sa te lase macar sa folosesti o crema.

| DeyCj a răspuns:

laughing. Anonim este normal să îţi crească păr pe picioare. Dacă eşti băita lasă-l acolo că nu cere de mâncare şi este masculin. Şi au am păr pe picioare şi pe mâini şi m-am obişnuit cu asta şi cică vara ţine de frig şi iarna de cald laughing(era o glumă) şi cică se zice că bbaţii păroşi îs mai virili. Dacă eşti fată atunci încearcă să vorbeşti cu mama ta şi prezintă-i problema ta spunându-i că te complexează asta foarte mult şi epilează-te.Este corpul tău şi tu ştii cel mai bine ce şi cum să arete.

| imiplacemov a răspuns:

Asta nu e problema gravalaughing E ceva normal ce au toti oameniilaughing

Banuiesc ca esti fata.
Incearca sa ii explici mamei tale ca sa te epilezi este ceva normal, dar ia. o usor sa nu tipi la ea sa ii spui ca nu te intelege.
De cazut nu va cadea la nicio varstalaughing

| Hinata a răspuns:

Decoloreazal cu apa oxigeneta se gaseste la farmaci.

| zumk1 a răspuns:

Nu reusesti cu mama ta. Poarta blugi si gata

| minu a răspuns:

Daca esti baiat atunci nu ti-l rade e masculin sa ai par pe picioare. Iar daca esti fata, epileaza-te imediat. Puf ne puf dati-l jos fiindca da foarte foarte urat la o fata sa aiba par pe picioare.Acum vine si vara, plaja chestii piscina etc. Asa ca du-te la baie si da-i drumul big grin! O zi buna!

| love_3252 a răspuns:

Nu imi bat joc ptr.ca stiu cum e, nici pe mine nu ma lasa mama