| Mimo2 a întrebat:

Am o mică problemă.
Credeți in relațiile in care unul dintre parteneri nu e chiar indrăgostit de celălalt, dar e gata să inceapă o relație?
Adică nu chiar gata, e indecisă.
Fizicul meu nu e o problemă (mi-a spus că arăt bine), iar caracterul meu e ceea ce ii place ei.
Sunt genul ala de băiat care se pune pe locul 2 pentru persoana iubită și dă totul să ii fie ei bine.
Credeți că ar putea să prindă sentiment?
Daca facem lucruri frumoase impreună, daca ne plimbam, daca facem lucruri care ne plac amândurora, romantisme, chestii de genul.
Am văzut multe situatii de genul.
Am vazut si chiar persoane care nu se suportau și au ajuns să fie impreună, să se iubeasca unul pe celălalt.
Eu nu știu ce să cred.
Spuneți-mi voi in câteva rânduri ce credeți.

17 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Puteti incerca. O relatie nu inseamna neaparat un partener pe viata. Daca nu merge, va despartiti.

| RAY a răspuns:

Creierul uman este cel mai complex lucru din univers si cel mai greu de inteles lucru din univers,nu stiu ce sa spun,poate ca apare iubirea in timp, teoretic vorbind din ce am studiat eu pasionat in acest domeniu iubirea apare in timp dar nu atractia fizica daca nu se produce o scimbare legat de aspectul fizic,o conexiune emotionala tot se instaleaza in timp si in lipsa atractiei fizice,este iubira platonica, iubirea pura, filozofica, iubirea care o simt doar ingeri, faza cu persoane care nu se suportau eu mereu o patesc, e si amuzant la inceput iar ea prinde interes fata de tine

| sierra1 a răspuns:

Dacă ție îți place fata, fă-o să te placă și ea pe tine. Într-un cuvânt ce trebuie făcut aici este: CUCEREȘTE-O!
Succes.

| Freya1 a răspuns:

Daca nu este chiar hotarata sa inceapa o relatie cu tine inseamna ca ceva totusi iti lipseste din ce vrea ea dar nu, nu este exclus sa te iubeasca pe parcur.
Nu este obligatoriu ca toate relatiile sa fie bazate pe dragoste la prima vedere pentru ca mai conteaza si alte lucuri decat prima impresie vizuala sau prima parere.Eu am inceput o relatie asa cu o persoana ce nu era tocmai cum voiam eu dar pentrecand timp impreuna am inceput sa ne cunoastem si chiar sa il plac.
Daca ea vrea sa inceapa o relatie cu tine merita sa incerci. Daca nu se va putea macar nu va va parea rau ca nu ati incercat.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa incerci dar iti asumi riscul ca atunci cand o sa apara cineva si o sa i se aprinda calcaiele dupa el, sa te paraseasca.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca tu o vei cuceri da poate sa te iubeasca.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt șanse sa se îndrăgostească dar la fel de bine se poate întâmpla sa nu. Depinde ce descoperă la tine pe parcurs.

| siriusblack98 a răspuns:

Probabil esti un baiat bun si este constienta dar pur si simplu iti lipseste acel ceva pe care ea il cauta la partener.Problema nu este ca nu ar incepe o relatie cu tine, ci ca atunci cand o sa-l gaseasca pe ala cu acel ceva, s-ar putea ca tu sa suferi pentru ca va fi tot mai nefericita alaturi de tine.Sincer in locul tau i-as acorda o pauza pana este convinsa ce anume isi doreste.Cand se decide, sa te caute, sau nu.Asa iti vei da tu seama ce a ales.

| ziftode a răspuns:

Hai sa te intreb, intrebarea de un miliard de euroz:
CE AI DE PIERDUT?

| Mimo2 explică (pentru ziftode):

NIMIC, asta așa e.
Doar că eu voiam să aud niște păreri pentru că vreau ceva de durată cu fata asta. Simt că e ce imi trebuie mine.
Si am intrebat să văd dacă ce gândesc eu corespunde cu realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident, intr-o relatie totul se vede in timp, in primii doi trei ani. Deci... mai e mult pana departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sunt genul ala de băiat care se pune pe locul 2 pentru persoana iubită și dă totul să ii fie ei bine."
Si cum vrei sa te placã ea, daca nu o faci cu tine insuti?laughing daca te pui pe locul 2 doar te injosesti in timp.
Cred cã asta e problema vrei tot timpul sa o multumesti, ea nu e reginã revinoti, imagineazãti chiar daca iti place de ea ca este cea mai urâtã de pe tot globul, atunci te-ai mai purta asa cu ea? laughing

| m1dn1gh7 a răspuns:

Iti spun in cazul meu cum e..Prima privire, primul contact e cel mai important. Daca simt "chimia" intre mine si acea persoana, totul e in regula si-mi pot planui sa o cuceresc. Daca nu e chimia aia, desi fizicul e ok, caracterul e ok, nu prea-mi doresc sa fiu impreuna cu ea. Acum, voi stiti ce e intre voi, ce fel de relatie e.

| gabriielaaa a răspuns:

Eu te sfatuiesc sai lasi timp iar caracteru se schiba odata cu timpul, arata-i cum esti, vezi ce aveti incomun si incearca sa vezi cei place ei, dar nu te schiba doar pentru ca vrea ea finca nu o sa mai fii tu, cad iubesti iubesti si defectele.

| tottoshi a răspuns:

Amigo lasa locul 2 treci pe 1 daca nu e ocupat.

| Davidenko1 a răspuns:

O fata se indragosteste de un baiat mult mai greu de obicei ii ia cel putin 3 saptamani sa prinda sentimente, o relatie se dezvolta in timp trebuie rabdare deci da nu este nicio problema ai incredere in tine si totul va fi bine

| ValeriaURL a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te ondtageasca dupa caracteristica ta esti o persoana amabila... iaca la mine e invers imi place de el eu am 15 el 20 si nu ma baga in seama?