| CokoStar a întrebat:

Am o prietena care tine post, dar se enerveaza si din cand in cand vorbeste si urat si vrea sa dea la teologie si sa se faca profesoara de religie, eu i-am spus ca o sa-si bata elevii joc de ea, cum fac cei din clasa, ea e singura din clasa care invata la religie si profesoara o considera o eleva mai speciala, a citit si biblia toata, merge des la biserica, eu am incercat s-ai explic ca preotii se imbogatesc pe banii oamenilor si nu sunt evoluati spiritual si ca oamenii se duc acolo din lipsa unei ocupatii si obliga si pe copii sa mearga, i-am spus si ca o sa aiba un salar mic si o sa fie cu nervii la pamant dar nimic. Ea vine dintr-o familie cu patru copii si parinti batrani si toti sunt moldoveni.Cum pot s-o conving ca daca ai citit biblia si mergi la biserica nu inseamna neaparat ca poti sa devii profesoara de religie?

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Saraca de ea, toata lumea o sa rada de eahee hee. Trist, in loc sa faca ceva util in viata. Bine, dar aceasta este doar parerea unui ateu.
Las'o in pace daca se simte religioasa rolling on the floor sa dea la teologie si sa fie ce vrea. Daca e mai...hai sa nu spunem proastam dar nu gasesc alt cuvant. Deci cum sa vrei sa fii prof de...de religierolling on the floor). Tu las'o in pace, ca o va ajuta doamne doamne.
Scuzati'mi raspunsul dar nu ma puteam abtineblushing

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oricum dacă vrei să te faci prof de religie trebuie să te aştepţi din secunda 1 ca elevii să facă mişto de tine.
Nu de alta dar o meriţi.
Las-o-n pace. Dacă n-ar fi cei ca ea, cei ca mine cu ce s-ar fi distrat în şcoală?

| forever4you a răspuns:

Da las-o fato in pace! Este treaba ei daca doreste sa se faca profa' de religie bravo ei ca citeste biblia si ca se duce la Biserica pe tine ce te intereseaza vezi'ti de treaba si nu o mai intoarce inapoi vad ca conteaza si bani pentru tine du-te tu si fate prostituata si da'i o lectie ca ea de proasta se duce la biserica si e profa' de religie cu un salariu vai de capu lui si tu ai de 7 ori cat ea este foarte bine ca decide sa ia calea aceasta ce conteaza bani!

| forever4you a răspuns:

Da'i drumu da'mi stupid cat incape(la celalalt raspuns)asa mi se intampla mereu

| BrD a răspuns:

Da'i id'ul meu.

| BlackVeil a răspuns:

Daca tu zici ca vorbeste urat din cand in cand... Atunci nu ar trebui sa se faca profa de religie. Eu ca atee si nu vorbesc urat( n-am mai fost la biserica de vreo 6 ani).
Sigur o sa se faca de ras, cel putin eu rad de profesorul meu de religie, ce zice "folbal" (un analfabet.)

| amc a răspuns:

Daca ei ii place sa devina profesoara las-o in pace. Daca iubesti pe cineva, iubestel asa cu defecte si calitatihappy
eu zic so lasi in pace si sasi inplineasca visu daca vrea eahappy

| zαмвєѕтє a răspuns:

Exact asta este si povestea mea numai ca eu imi doresc sa devin profesoara de Biologie, pai din moment ce iubeste acesta materie nu prea poti sa ii inpui asta adica intr-un fel ai mare dreptate, dar in altfel depinde de ea nu poti sa o convingi sa nu mai devina profesoara de religie, depinde numai si numai de ea ce decizi va lua mai departe.

| AndY_8355 a răspuns:

Cat de mult te inseli in privinta preotilor tata este preot si nu e deloc asa cum zici tu mie mi se pare o batae de joc din partea ta si prin faptul ca ea vrea sa devina profesoara de religie ce e asa rau? n-o fi salariul mare dar e o treaba usoara nu ca o profa de mate sau de genu. oricum daca ea vrea asta las-o in pace