| carbon21 a întrebat:

Am o problema, când sunt obosit și vorbesc cu prietena mea aduc in discuții anumite subiecte și nu pot sa zic ca ne certam dar vorbim mai aprins, poate uneori ne supăram. Cum ar fi, dacă ne mai iubim, dacă vrem sa ne mutam împreuna, despre familie. In ultima vreme ma deranjeaza mai tot timpul ceva la ea și nu pot decât sa i-o zic, dar așa mai direct, ceva sfaturi sa nu dau cu piciorul la o relație de un an? In luna asta au fost destul de multe aceste "conversații".

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oboseala scoate fiara din tine. Dormi cand esti obosit

| Bizon95 a răspuns:

Se numeste blazare!
la soti se recomanda CRITIC DE SERIOS, ca macar unul dintre ei sa aiba un job, si sa lipseasca 10 ore pe zi de acasa, altfel, daca nu sunt ABSOLUT PERFECT COMPATIBILI (adica ideali unul pentru celalalt, lucru aproape absolut imposibil) asta v-a duce la faptul ca se innebunesc unul pe altul, din cauza ca nici nu au motive sa plece, dar s-au saturat sa fie impreuna insa si mai rau NU realizeaza asta deloc (adica nu au nici o idee de ce se cearta continuu)

cam asta mi se pare ca vad din ce spui tu, te-ai saturat de ea, dar, nu vrei sa pierzi timpul investit in relatie, asa ca nu esti in stare sa recunosti fata de tine insuti (iar ea, la fel)

POATE MI SE PARE, nu sunt nici psiholog, nici ghicitoarea Mafalda

in locul tau, mi-as gasi un moment in care sunt singur, in liniste (ma refugiez in pod, merg cu masina si parchez pe marginea drumului pe camp, etc.) si as sta 30mins sa analizez situatia la rece, mai ales as incerca sa fiu absolut sincer cu mine insumi... si sa vezi daca mai vrei sa continui sau nu

| Jus7t a răspuns:

Poți să îți dai seama dacă te mai iubește sau nu din cum se comportă cu tine, din cum te tratează.
Nu se întreabă lucrurile astea toată ziua, nu se întreabă deloc, spune-i tu că o iubești, nu o întreba pe ea dacă o face, mi se pare grețos.
Dacă se enervează când o întrebi dacă vrea să se mute cu tine probabil nu e sigură, mai sunt lucruri de discutat, probleme de rezolvat, ori poate nu i se pare ok să facă pasul asta de pe acum, poate mai are nevoie de timp iar tu începi să tragi de ea.
Nu o mai freca la cap cu iubit și mutări, cred că o o idee bună.
Și vezi de ce o deranjează astea, dacă ea vrea să facă pasul ăsta peste 2 ani să zicem din diverse motive nu o mai presa.

Răspuns utilizator avertizat
| acerr a răspuns:

Cand esti obosit in mod normal nu prea ai chef de discutii si nici de sicane, faptul ca te deranjeaza anumite chestii la ea... nu ai specificat nimic, dar analizeaza, poate bati prea mult din gura, direct poti sa i spui orice dar cu tact si calm

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Nu te iubeste si nu are ganduri serioase cu tine asa ca se enerveaza cand vorbesti de ceva ce nu ii comvine