| vladinhoVLADUTZ a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.Am o relatie de 7 luni aproape si in ultima luna tot ne certam mai des dar din nimicuri de genu ca eu vorbesc cu nu stiu cine pe mess ca am poza cu colege si colegi si lucruri de genu asta.Si pana acum am tot suportat de la ea chestile astea da acum nu mai pot si ii zic si eu inapoi ca is satul sa tot tin in mine si sa nu ii raspund.Si apare discutie tot la 3 4 zile.Adevarul e ca ne iubim foarte mult pentru ca tot timpul suntem impreuna dar nu stiu care e problema discutiilor noastre.Sincer cand ne certam parca am fii cei mai mari dusmani si cand ne impacam nici dracu nu ne poate desparti. Ce sa fac oare de ce apar discutii atat de des in ultima vreme? Ma puteti ajuta cu sfaturi cu pareri va rog:*

2 răspunsuri:
| Hitch a răspuns:

Salut! Din faptul ca va certati rezulta ca VA IUBITI dar si ca sunt unele PROBLEME intre voi! Cred ca ea e GELOASA si POSESIVA si se simte amenintarea ca te poate pierde, si de aceea "vede" in orice legatura de a ta cu lumea care te inconjoara numai amenintari pentru relatie, si-si face zeci de scenarii in cap.
Ceea ce iti recomand tie sa faci e sa discuti cu ea, sa-i spui inca o data ca o iubesti, ca tii la ea si NIMENI NU POATE SCHIMBA sentimentele pe care le ai tu pentru ea.
De asemenea aminteste-i ca relatia voastra se bazeaza pe SINCERITATE si INCREDERE.
P.S.: Cand mai este suparata si nervoasa trebuie sa faci 3 lucruri: sa o ASCULTI, sa NU o CONTRAZICI, si sa o INTREBI PE EA ce poti tu sa faci ca sa rezolvati aceasta problema
Succes!

| 3TeoDora3 a răspuns:

Buna! in primul rand certurile sunt ceva tipic si ft normal intr-o relatie...insa ar trebui sa va intalniti odata si sa discutati pe baza acelor certuri si ca sa nu mai apara altele ar trebui sa mai lasi de la tine. bafta!