| mardeamor a întrebat:

Am o problema care ma tot nelamureste. oare voi putea ramane insarcinata vreodata? de ce altele raman repede iar eu nu? de un an tot incerc cu sotul meu cei drept nu tot anul insa o luna da una nu tot incerc si nu apare bebe deloc imi doresc sa fiu o mama tanara am 20 de ani nu ma consider mica deoarece sunt destul de matura in gandire stiu cum sa am grija de un copil am toate conditiile casa bani insa nu am fericirea de a ma binecuvanta cu un bebe..nu as vrea sa ma duc la doctor deoarece o sa aud esti prea tanara si nu asta imi pasa. vreau sa stiu de ce nu raman repede? sa fie oare faptul ca nu am orgasme decat foarte rare deoarece ma gandesc numai daca acum voi avea noroc si uit de momentul acela frumos..intr`un cuvant nu ma simt bine oare e asta? analize nu am facut pana acum decat la secretie si au iesit bune ce analize ar trebui sa fac sa vad de ce nu raman? astept un raspuns va multumesc

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe tine te omoară stresul!
Dacă în 2 ani de zile cu activitate constantă sexuală fără protecție nu apare o sarcină, atunci este o problemă de cuplu și trebuie să faceți amândoi analize de fertilitate (dozările hormonale, urmărirea ovulației timp de 6 luni de zile, spermogramă, etc.).
La 20 de ani nu ești suficient de matură, pe tine te-a luat valul bebe-ului, și atât.
Responsabilitatea nu se poate măsura nici în ani lumină, la ce te așteaptă în creșterea și educația copilului. O dădacă nu înlocuiește o mamă!
Relaxează-te și vei vedea ce bine va fi și... împlinită ca mamă!
Pa, pa.

| Zazu a răspuns:

Mar de amor, degeaba ti-ai ales matale nick-ul asta.Trebuia sa iti spui falta de madurez

| buzeduulci a răspuns:

Nu are importanta orgasmul. poti ramane gravida si fara sa ai orgasm happy

poate ai incercat pe perioada nefertila. incearca si tu mai mult iar daca tot nu merge du-te la doctor, nu are de ce sa-ti fie rusine.

| Purec a răspuns:

Tu odata ai 24 de ani, odata 21 si odata 20. Tu iti bati joc de noi? Aveam de gand sa iti scriu un raspuns mai in detaliu dar m-am razgandit pentru ca tu faci misto de noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hotaraste-te! ce varsta ai? Daca esti asa precum te lauzi, matura in gandire, de ce nu conversezi cu mama ta pe aceasta tema, din relatrile tale este destul de tanara (38 de ani, oau, sa-ti traiasca ) care cred ca stie multe lucruri despre acest necaz al tau. Parerea mea este ca e prea devreme pentru a avea un copil, mai pe la 25-27 de ani, pana atunci bucurati-va de tinerete

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns:

Incearca cand faci dragoste sa te gandesti numai la placere si iti spun ca o sa iasa ceva sigur nu te mai gandi la altceva. cand o sa mai faci dragoste incearca ceva romantic si gandeste pozitiv si la iubirea ce o porti persoanei de langa tine