| ShyGirl a întrebat:

Am o problema.de familie. Tatal meu este mai de.``moda veche``. Imi interzice multe lucruri care mie mi se pare normale la 16 ani.Ne certam zilnic, daca nu iau nota (de preferat 10, rar altele) nu vorbeste cu mine, sau se enerveaza.Nu se pune problema de discutat, explicat.Nu se poate fara tipete! M am saturat sa plang! Ce as putea sa fac sa nu mai fie asa?sad

Răspuns Câştigător
| Michidutsa a răspuns:

Important e sa nu te mai consumi, nu are rost sa plangi. Cu siguranta multi dintre noi au parintii ca si tatal tau. El nu iti vrea decat binele chiar daca tu acum nu constientizezi asta. Nu il mai baga in seama, mergi inchide-te in camera uita-te la un film si lasa-l sa se linisteasca. Sau vorbeste cu mama ta despre asta.
kiss Sper sa-ti rezolvi problemele.

8 răspunsuri:
| Kolp a răspuns:

Sa il faci sa inteleaga draga mea ca vremurile s-au schimbatwinking
Poate asta e felul lui de a-si arata iubirea, nu zic ca e un lucru rau dar trebuie tu sa il educi si sa-i arati unele lucruri. Uita-te cu el la televizor la,, Comanda la mine",, Parinti contra copii" si poate va intelege. Mama ta nu e prin preajma sau ii tine partea?
Ar putea sa-ti fie un aliat puternicwinking Daca nu merge nicicum cheaama un specialist, pe Irina, de la copii contra parintiwinking

Mult noroc draga meawinkingkiss

| bfvhjcv a răspuns:

Buna.imi pare rau pentru tine.cred ca esti o fata draguta si silitoare.incearca sa vorbesti cu mama ta, sau cu alte rude.sau daca incepe cu violenta(fizica sau\si verbala)poti sa mergi direct la politie. sper ca te-am ajutat.multa bafta in continuare! si sper sa rezolvi problema:*

| Sconcsiş a răspuns:

Spune-i mamei tale

| Patriii a răspuns:

Si eu am aproape aceeasi situatie, si mi-am mai remediat'o putin, prin a nu'i baga in seama. daca nu ii bag in seama nu sufar

| pisikutza ta a răspuns:

Si eu am aceeasi problema
da la mine si mama face asa
deci nu e ceva nou
in sera asta avem balul bobocilor si dupa vroiam sa merg la after party da nu ma lasa...sunt niste ciudati
am ajuns sa cred ca am numa prietenii alaturi
ca ei sunt singurii care ma ajuta
eu cu prietenii vorbesc cu parintii nu pot vorbii
eu i-am amenintat ca plec de acasa dar degeaba tot asa fac
nai ce sa le faci
asa sunt ei si nu ai cum sa ii schimbi
lasa-i dracutongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taci si invata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa discuti cu el si sa lamuriti problema.

| vanny2000 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa gasesti un moment in care e mai linistit si sa vorbesti intre 4 ochi. Spune-i ca te deranjeaza cand tipa si cand se enerveaza. Daca nu intelege asta odata si odata vei fi la casa ta. Sper ca ti-am fost de folos.Crede-ma, toti parinti se enerveaza rau mai ales BARBATI.Stii cum se spune "barbatii astia".