| Sfinnx a întrebat:

Am o problema destul de urata...si..ma simt nebuna.Problema e ca am momente cand pur si simplu incep sa vorbesc singura.Mai degraba. gandesc cu voce tare.cand sunt singura]. Reanalizez lucrurile pe care le-am facut si care urmeaza sa le fac, si sa le spun.etc.Poate e din cauza gandurilor, stresului, nici eu nu stiu dar trebuie sa remediez problema asta.Nu mi se pare normal, si uneori simt ca am innebunit. Ce pot face?
PS: am 15.

Răspuns Câştigător
| DennyD13 a răspuns:

Si eu fac la fel,de mult timp,pur și simplu vorbesc singura,ma gândesc la anumite lucruri și încep sa vorbesc! Nu cred,ca sunt nebuna,fac asta pentru ca eu una nu am cu cine sa vorbesc, când eram mica părinți nu ma lăsau sa merg afara, sa ma joc cu alți copii, iar eu rămâneam singură în casa și ma jucam cu păpușile, vorbeam cu ele de parca erau vii! Eu am 14 ani și cred ca singurul lucru, care mă poate împiedica sa nu mai vorbesc singura ar fi comunicarea!

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Și ce-i rău în asta?

| Danciu821 a răspuns:

Numai tie ti se intampla e un lucru normal

| Musique a răspuns (pentru Danciu821):

Atunci eu sunt anormală? Pentru că mie nu mi s-a întâmplat până acum.hee hee)

| Rmonster a răspuns:

Hei. Stai linistita.ti-ai facut o obisnuinta cu asta. Nu-i neaparat o problema. Daca tot vrei sa fii sigura ca nu ai o problema poti consulta un psiholog si o sa te ajute sa intelegi. Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| Cartofaru2000 a răspuns:

De la stres si oboseala, zi pur si simplu "GATA!" si dezvata-te de acest prost obicei.

| Parazitu94 a răspuns:

Inceput de schizofrenie... Sa lasi un mesaj inapoi sa imi zici cu e sa fi asa? straight face