| Dyenutza47 a întrebat:

Buna Tpu...am mare nevoie de ajutor! Sunt o persoana ciudata, recunosc, am momente cand ma comport urat cu părinții, nu îi prea ascult, ne certam destul de des. Ma enervez repede, nu ma mai concentrez si ma bâlbâi cand vorbesc, am anumite momente cand si eu cred ca am înnebunit, dar cred ca nu e cazul...eram o persoana retrasa...parcă m-am schimbat peste noapte... Si am anumite momente cand chiar cred ca am depresii... Injur mereu in gând... si nu ma simt bine! Gândesc negativ...ce ar trebui sa fac, oare imi fac singura rău? Sunt îndrăgostită, iar acest sentiment ma face sa ma simt bine..., dar câteodată exagerez! Ajutor! Cei care au trecut prin experiență...va rog sa ma ajutați!

2 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Eşti îndrăgostită şi tu sau simţi o atracţie faţă de cineva?

Cred că e normal prin ce treci, mulţi trecem uneori şi e posibil să fie din cauza îndrăgostelii dacă eşti la început.

Ascultă muzică mai lentă, şi consumă-ţi energia fie afară fie in casă cu activităţi.

Bâlbăitul e cam aşa, trebuie să comunici cu cineva din familie, comunicarea e importantă şi cititul de asemenea indiferent de natura conţinutului, numai să nu fie film tongue

Şi nu te numi ciudată, aceste lucruri care le-ai spus nu sunt ciudate chiar deloc.

Cât despre ascultat gândesşte-te că mai ai nevoie de ei, pune-te în situaţia lor şi cere-ţi scuze după ce te eliberezi de nervi (dă cu pumnul în ceva numai să nu te doară, ia o gura de aer )

Cu depresia e tot de la îndrăgosteală mai toate sunt din acest motiv eşti prea axată pe tipul ăsta, ştii că multe lucruri frumoase se întâmplă când te gândeşti mai putin şi eşti mai nepăsător/nepăsătoare?

Nu e singurulu, nu e poleit cu aur sunt o mulţime ştiu că-ţi place dar indiferent ce va fi mereu va urma unul mai bunwinking Asta doar pentru tine dar pentru asta trebuie să fii mai bună.
Crăciun fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca simti ca nu poti controla ceea ce se intampla. Si vrei sa iti spun ceva? E NORMAL! Dar, incearca sa nu mai vrei sa fii depasita, sa dai o atentie parintilor tai, sa nu le arati in totalitate incapatanarea si sa incerci sa ai o relatie mai buna cu ei. Eu zic ca ar trebui sa te apuci de un hobby. Cand am avut perioada asta (sunt baiat), am consumat toata supararea cu cititul (dar am citit ce am vrut, am scapat si de balbait laughing ), am inceput sa fac jogging in parc pe la 20:00 (chiar si acum fac), am inceput sa desenez, sa compun poezii, chiar am incercat sa scriu un roman laughing. Si daca ti-e frica de depresie, atunci gandeste-te ca depresiei ar trebui sa ii fie frica de tine. Pentru ca esti puternica si vei lupta sa fii fericita big grin. Daca esti indragostita (si sper sa fie reciproc) inseamna ca te va asculta, daca este un baiat cumsecade.
Nu am sa iti spun prea multe, dar vreau sa iti reamintesc ca trebuie sa fii tu insuti, sa te respecti si sa respecti. Nu incerca sa urasti si gaseste ceva frumos in orice.