| Liiia7 a întrebat:

Cred ca am un fel de depresie! Sunt suparata! Plang! Ma tai! Am ganduri de suicid! Deci am un fel de depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sophieLY a răspuns:

Ai auzit de Amanda Todd?
Uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=vOHXGNx-E7E
Daca ai si tu o situatie ca a ei, te inteleg cat de cat, dar sa te tai pe vene nu e o solutie :|.
Daca te intereseaza, Amanda, fata din video, s-a sinucis dupa cateva ore dupa ce a postat video-ul pe Youtube. Deci, gandeste-te ca viata e frumoasa si ca nu merita sa te distrugi asa. Trimite-mi un mesaj privat daca vrei sa vorbim si sa iti ridic moralul.

2 răspunsuri:
| EkaBuBu a răspuns:

Aloo pai tu nu ziceai ca vrei sa fii emo? Si vad ca numa chestii din astea te trec prin cap! Ce ganduri de sinucid ai? Crezi ca esti in filme? Trezeste-te la realitate ca nu esti ceva star rock domnisoara!

Depresia cu ganduri de sinucid nu se intampla numai la gravide!

| Fridăm a răspuns:

Mai uşor, fetiţaa. Probabil ai un moment mai greu, dar nu e un capăt de lume. Ai grijă să treci peste, şi lasă naibii cuţitul sau cu ce te tai, că nu rezolvi nimic cu asta.