| simmona21 a întrebat:

Am o relatie de 5 ani si o luna cu prietenul meu, datorita serviciului el a fost nevoit sa se mute in alt oras, vine o data la 3 saptamani acasa si sta cam o saptamana timp in care ne vedem, iesim si chiar ne intelegem foarte bine, poate mai bine ca inainte pentru ca incercam sa recuperam timpul pierdut; insa ce mi se pare foarte ciudat e ca nu stiu unde sta acolo, nu ii cunosc colegii si practic mi-e greu sa cred tot ce imi spune si iau in calcul si varianta sa-si fi gasit pe altcineva si sa-i convina situatia de a sta acolo cu o alta fata si de a pastra si legatura cu mine.In ultimele 2-3 saptamani au fost momente in care ori nu a raspuns la telefon cu toate ca nu era la servici, si asta tinand cont ca inainte mereu imi spunea daca iese in oras sau daca merge la fotbal, cumparaturi etc. Spune ca ba a fost la un coleg in vizita, ba a uitat telefonul la incarcat etc. El lucreaza si in ture de noapte iar seara trecuta dupa ce am vb i-am spus ca de obicei "noapte buna "si ca il iubesc, iar raspunsul lui a fost "noapte buna dar nu pot sa-ti spun ce mi-ai spus si tu " si atunci am avut un soc.pentru ca singurul motiv pentru care sa nu spui"te iubesc" e ca ori nu simti asta. ori e altcineva langa tine care nu trebuie sa auda conversatia = o ea.As dori si eu cateva pareri.Va multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Eu sunt mai radicala :cred ca nu mai reprezinti persoana iubita pentru el, ci persoana care-i tine de urat in timpul liber. Dar nu as pune brusc punct, macar ii demonstrezi ca esti o fata isteata.Si stii tu cum, oricum nu alege varianta unei crize de gelozie!

| Luori a răspuns:

Cred ca este timpul ca tu sa stii ce se intampla cu adevarat. Sunt mai multe variante. Poate ca ar fi timpul [daca il iubesti mult] sa mergi pana la el, sa afli lucruri mai multe despre el. Nici acum nu stii unde sta, dupa 5 ani? Cu siguranta asa ceva nu este normal. Poate iti ascunde ceva.[ei poate rolling eyes]. Mi se pare ca ceva nu este in regula, iar tu trebuie sa afli! Sunt prea multe lucruri necunoscute, sub semnul intrebari. Oare baiatul este serios?! raised eyebrows Poti avea asa de multa incredere in el? Merita?

Ai grija sa nu iti fi luat o maaare teapa in tot acest timp. Iti urez succes, si recunosc ca sunt curioasa sa vad care este problema. Poate o sa ma anunti, daca vrei.

| Dizzydizz a răspuns:

Zii sa iti dea adresa si trimite i o scrisoare.
Si dupa intreaba l ce scria in ea.
Sau de ce nu ii faci o vizita cu o pr? Sa te convingihappy

| irina20 a răspuns:

Urmeaza-i sfatul teodora96

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca distanta v-a cam distantat si mi se pare destul de ciudat comportamentul lui fata de tine, din cate ai spus.Cand mai vine in oras incearca sa discuti cu el, ce s-a intamplat cu el, daca are pe altcineva sa-ti spuna.Sa-ti spuna mai de graba ce s-a intamplat intre voi, in sensul ca de ce s-a schimbat asa dintr-o data.
De obicei nu spui "te iubesc", atunci cand nu simti sa o spui, cam greu de crezut ca ar fi fost cineva langa el, dar e si asta o varianta sau mai e varianta ca e nehotarat in aceste momente.
Incercati sa discutati deschis si cred ca se v-a rezolva!
Bafta si sper sa ne ti la curent!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza sfatul fabiola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmeaza sfatul fabiola.

| simmona21 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi, nu credeam ca o sa primesc atatea raspunsuri.