| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica mare problema. M-am despartit de prietena acum un an intre timp am pe altcineva de 6 luni dar le iubesc pe aman2...as vreau sa aud opiniii si pareri.Va multumesc!

4 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Stiu ca nu o sa iti placa dar parerea mea e ca nu iubesti pe niciuna. E normal sa mai ai sentimente pentru fosta(dureaza aproximativ de 2-3 ori durata relatiei ca sa uiti persoana de care te-ai despartit). Fata cu care esti acum insa, nu vreau sa par dura, dar mi se pare ca iti cam bati joc de ea. Daca esti de 6 luni cu ea si inca te gandesti la fosta, nu cred nici macar ca esti indragostit de ea, cand esti indragostit nu poti sa te gandesti la nimeni altcineva si daca se intampla te simti vinovat.
Voiam sa continui cu sfatul meu, dar ai cerut doar opinii si pareri asa ca ma opresc aici.Hope I helpedhappy

| Alesandraas a răspuns:

Pff..scuză-mă dacă te deranjează părerea mea.dar odată ce a apărut a2-a, frate, aia nu mai e iubire.
E ambiţia ce ţi-ai făcut-o şi impus-o să nu o pierzi.winking

Şi mda.e cam nasol să fi în aceeaşi clasă cu persoana ce odată ai ţinut la ea enorm de mult. Aici te înţeleg peerfect!

| DeKoniec a răspuns:

Iubesti 2 fete deodata? Nu e cam mare cuvantul "iubesc" in aceasta situatie? Imi poti da mai multe detalii? Cati ani ai? De ce te-ai despartit de fosta partenera? Mai ti legatura cu ea?

| DeKoniec a răspuns:

Spune-i fostei prietene ca inca ai sentimente pentru ea. Banuiesc ca te va intelege daca in prezent esti prieten cu ea, si va accepta sa poarte o discutie cu tine, intreab'o daca mai are sentimente fata de tine si in functie de raspuns iti dai seama daca mai ai sperante de la ea...e clar ca ti mai mult la fosta daca dupa un an nu ai uitat'o, de asta te rog vb cu ea prima... Spuneai ca regreti (sper ca asa si este) momentul in care i-ai fost infidel si incearca sa te apropi de ea asa cum ai facut si acum un an. DACA raspunsul este negativ uit'o. Gandeste ca esti cu o fata care merita sa fie fericita, si ofera-i tot binele din lume! Succes!