| anonim_4396 a întrebat:

Am recunoscut anul trecut la un băiat ca il plac iar acesta a răspuns cu un emoji zâmbitor dupa care mi- a dat block. Am incercat sa uit de el dar anul acesta a început sa se uite des la mine (inca mă ține in block).
Urmează sa participăm ambii intr-un centru cultural unde voi avea oportunitatea să ne cunoaștem in realitate. Întrebarea este daca are rost sa mai încerc, fiind ca simt că încă imi place de el...

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Din ce spui, nu prea are rost.
Lasa-l pe el sa ia initiataiva!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu are rost sa mai incerci nimic, ca omul nu te place, de aceea te tine inca blocata.
In ce priveste uitatul, sa stii ca nu ne uitam la cineva doar cand il placem ci si cand suntem furiosi ca nu ne da pace, cand ne simtim urmatiri cu privirea.
Da-i pace omului ca l-ai agasata destul si nu te place!
Este vremea sa inveti ca fetele nu fac primul pas niciodata, ca sa nu se faca de rsuine cum te-ai facut tu.

| Emma30555 a răspuns:

Nu are rost. Dragoste cu forța nu se poate

| DeMicUnCălător a răspuns:

Te-a blocat. de aia îl placi. Intrebarea este. E BUN PT TINE?
Eu zic că n-ai ce pierde dacă incerci să afli.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Eu te sfătuiesc să încerci să inițiezi o conversație cu el și să afli motivul pentru care ți-a dat block, te-ar putea ajuta să treci peste sentimentele pe care le ai pentru el odată ce vei auzi de la el însuși motivul.