| anonim_4396 a întrebat:

Vara trecută am fost impreuna cu un băiat timp de vreo 3 luni. Am fost si in aceeasi scoala, dar el s-a mutat incepand cu anul acesta. Am crezut ca am trecut peste dar a fost ziua lui, apoi ziua mea si am tot inceput sa vorbim. Încă il mai simpatizez, dar nu stiu daca si el simte asta pentru mine. Vorbim tot felul de chestii, dar eu nu am avut curajul sa deschid subiectul asta. El m.a întrebat acum cateva saptamani daca il plac, dar am ocolit întrebarea si am incercat sa schimb subiectul pentru ca nu stiam ce răspuns sa ii dau. Sunt mai timida de fel, dar nu stiu ce să fac. Ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nerespunzand baiatului la intrebare nu te face timida, ci fara bun simt!
Omul asteapta un raspuns clar, de da ori ba si asta trebuie sa faci, sa-i raspunzi, pentru ca nu-i frumos sa eviti.

| Neculceandreea a răspuns (pentru Violleta2022):

M-a întrebat asta acum 3-4 saptamani...nici nu cred ca mai tine minte ca m.a întrebat...nu ii pot răspunde acum

| Violleta2022 a răspuns (pentru Neculceandreea):

Trebuia sa-i raspunzi atunci cand te-a intrebat... dupa cum am spus, asta nu te face timida

| Neculceandreea a răspuns (pentru Violleta2022):

Da ok am înțeles asta. Am făcut o greseala, dar acum nu o mai pot repara. Întrebarea Intrebarea mea este ce sa fac acum?