| AlexDordea a întrebat:

Bună TPU, am 14 ani si ma confrunt cu o problema.
Imi place mult de o fată, care e mai mica cu un an decat mine, ne cunoastem de aprox. 2 luni. Noi am vorbit destul de putin pe la scoala sau pe afara mai mult pe fb. Am tot sunat-o sa o invit dar gasea in cele din urma o scuza banala! Mai apoi i-am spus ca o plac si ea mi-a spus ca simte ceva pentru mine.
Atunci am inceput sa cred ca au fost doar doua cooincidenta ca nu am iesit! Prietena mea cea mai buna m-a avertizat in legatura cu ea, ca se cam dă la toti baietii, evident nu am crezut-o. Ziua urmatoare am vb din nou cu fata de care imi place, am discutat subiecte mai romantice si mi-a recunoscut ca sta cu un baiat de aprox. 2 zile. Explicatia ei a fost ca s-a despartit de un baiat acum 2 luni, cam de cand am inceput noi sa vorbim, si sta cu baiatul asta doar ca sa-l uite pe primul. Dupa ce a recunoscut ca sta cu baiatul asta, mi-a spus ca e foarte confuza si ca simte ceva pentru amandoi(Au trecut 3 zile de la conversatia asta)
Nu stiu ce sa mai fac, o plac foarte mult si nu vreau sa uit de ea!
INTREBAREA : Ce pot sa fac sa o cuceresc sau sa-i mai spun? Sau spuneti-mi parerea voastra! O zi buna!

Răspuns Câştigător
| ciprian2001 a răspuns:

Pai....ca sa o cuceresti ar trebui sa fi diferit.Amuz-o,dar nu deveni bufonul ei, vorbeste mult cu ea dar ai grija sa nu intri in friend-zone. Dupa ce incepeti sa va legati mai mult... pune-o sa aleaga dintre tine si tipu' ala.

| AlexDordea explică (pentru ciprian2001):

Mersi mult pentru ajutor!

1 răspuns: