| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra cum ar trebui sa se comporte un cuplu (unul fata de altul si fata de exterior) care sunt impreuna de 2 ani?

Răspuns Câştigător
| adeana a răspuns:

Sunt multe de spus in asa situatie. Fiecare om are alte valori, alte idei si alt comportament, care depinde de felul in care a fost crescut, de familia lui si mediul in care s-a dezvoltat.
Unul fata de altul trebuie sa arate respect, iubire, prietenie, incredere, tot ce le face placere si mai ales sa fie deschisi, sinceri si fideli.
Fata de societate - sa se inconjoare de oameni in compania carora le place sa fie, sa fie respectuosi, sociabili, atenti cu perechea lor.
Dar, asta e cazul ideal. pentru ca nu sunt toti asa si de multe ori suntem fortati sa raspundem cu aceeasi moneda pentru unele probleme cauzate de perechea noastra sau societate.
Eu il iubesc pe barbatul meu, il respect si fac tot ce pot ca sa-i fie bine. si astept acelasi lucru si de la el.

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ti-as spune ca este nevoie de respect, sprijin, inteleregere, toleranta, fidelitate si peste toate multa iubire.Si inca ceva:reteta este pe viata si nu se face din obligatie, ci din suflet!

| elena a răspuns:

Exact asa cum se comporta, atunci cand sunt impreuna, fara observatori...de ce sa dam sansa unui cuplu sa joace teatru IN SOCIETATE, IAR ACASA SA SE SCUIPE DE ZOR.
Exemplu: el sot scenograf, ea sotie actrita, ei joaca teatru acasa sau pe scena, sunt un cuplu normal?

| anna01 a răspuns:

In functie de cum s-au obisnuit sa-si arate dragostea. Unele perechi sunt foarte zgomotoase in exterior, altele mai calme.Indiferent de ambiantul in care se gasesc, trebuie sa functioneze ca o pereche ca de la 2 anisori sa sa se ajunga la o varsta admirabila a cuplului.Gesturi, priviri complice, chicoteli dragute, atingeri -lucrurile astea nu trebuie chiar limpede observate de cei din jur, dar voi veti stii ce inseamna in limbajul vostru de indragostiti.

| cristinela a răspuns:

Pai depinde cat au fost impreuna in astia doi ani. Dupa doi ani de cuplu, in toata puterea cuvantului, convietuire zi de zi, doua persoane ar trebui sa fie un tot.Il cunosti pe cel de langa tine, intelegi ce vrea din priviri. Apare increderea si respectul care conteaza cel mai mult intr. o relatie.

| rey a răspuns:

Eu aplic doar o regula.
Respecta sa fii respectat, practic o democratie, libertatea mea se termina unde incepe a partenerei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa se iubeasca si sa se respecte, sa aiba incredere unul in altul si in ei insisi, ca nu vor submina relatia din interior, indiferent cat de mari vor fi ispitele.sa nu minta fiindca pe minciuna nimic nu e durabil.sa aiba grija ca barbatul este slava femeii si femeia este oglinda barbatului, in lume. el trebuie sa o apere de toate acuzele NEFONDATE iar ea sa-i mareasca cinstea si increderea printr-o atitudine de seriozitate, cinste si fidelitate.cand cineva atenteaza la trainicia unui asemenea cuplu sa o faca cu teama si nesiguranta, si cu riscul de a pierde mult mai mult decat ar putea castiga.si nu siguranta clasica, virgula, ca toti sunt slabi inseala, deci imi pot bate joc si de el si de ea. bulina, dracul bate razboi unde cetatea e mai puternica.si oamenii unde vad ca e intelegere si dragoste.nu stiu daca din invidie sau egoism sau orgoliu propriu. dar o fac.doi ani, pot fi 20-30-80-samd.sau pot fi nimic intr-o clipa pentru 5 minute de placere fizica si o viata de regrete.asta este si diferenta intre o viata de 80-90 de ani si vesnicie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Natural, original blend.