| florin630 a întrebat:

am o intrebare, mai ales pentru fete. Daca ati iubi pe cineva cu adevarat dar acel baiat ar fi mai scund cu vreo 2-5 cm, ati fi impreuna cu el? Iar voi baieti, ati jigni acel cuplu? happy... Scuze ca postez aici, am nevoie de parerea voastra.

11 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu iti spun foarte sincer: pe baiatul ala l-as putea vedea doar ca pe un prieten, pentru ca nu ar exista nicio atractie fizica.
Pe mine personal nu ma atrag baietii scunzi.
Asta nu inseamna ca si prietena ta simte/gandeste la fel. Din moment ce ea este impreuna cu tine inseamna ca nu o deranjeaza diferenta de inaltime dintre voi. Sau cel putin nu atat de tare incat sa nu fie cu tine.

| RAY a răspuns:

De cand iubesc femeile cu adevarat?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu te impiedici de asemenea nimicuri mai ales ca 2-5 cm nici macar nu e o diferenta foarte mare.

| AdelaElena88 a răspuns:

Hmm, sincer, eu și asa sunt foarte micuța de înălțime, nu am văzut un băiat mai mic ca mine la înălțimelaughing) Legat de asta, intre mama și tatăl meu exista o diferență considerabila și vizibila de înălțime. Mama a zis ca a fost atât de îndrăgostită de el, încât a uitat complet renovat acest aspect. Și legat de ăștia care rad, sunt niște idioți. Îți recomand și anime ul lovely complex, pe lângă faptul ca nu e lung, e și amuzant și are ca tema asta : iubirea dintre o fata foarte înaltă și un băiat scund laughing) cred ca O sa îți placa; O seara faina!

| florin630 explică (pentru AdelaElena88):

La noi gen ea are, 175, eu 171. suntem impreuna, dar nu prea stie nimeni inca. si ii e cam fica de "idiotii" de prieteni ai ei. deci mama ta este mai mare ca tatal tau? happy

| AdelaElena88 a răspuns (pentru florin630):

Ca și înălțime da, ca ani nu.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru florin630):

Spune i ca nu are de ce sa ii fie frica. Oamenii mereu vor vorbi mult, prost și fără rost. Daca nu ai fi cu persoana pe care o iubești, de frica ca ce o sa zică lumea; ai fi nefericit.Lasati naibii stereotipurile, plus ca diferența nu e asa mare.Iti mai dau un exemplu; Am în clasa o colega (17 ani) e împreună cu un băiat din clasa a 8 a, mereu a fost mai înaltă ea decât el; evident diferența nu a fost foarte mare dar vizibila; Nu vad nicio problema în asta.Incearca sa vorbești și cu ea sa ii deschizi puțin mintea.Majoritatea oamenilor când se maturizează regreta ca nu au făcut lucrurile pe care le iubeau și le pasa prea mult de părerea celor din jur.

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Aceasta nu este o problema asa de mare, cine se rid sunt niste idioti... uita de parerea celor din jur si fa ceea ce simti dar nu ceea ce gindesti ca trebuie, succeswinking

| ExoNightsMC a răspuns:

Eu sincer is mai scund decat majoritatea fetelor sad
am 1m si 50 cm. nu cred ca poate exista o fata mai scunda ca mine XD

| Escopăr a răspuns:

Daaaa, teroare, daca as vede asa ceva, m-as spanzura.

| eusiel1419 a răspuns:

Bună, iubitul meu are 173 si eu 176, dar asta nu împiedica faptul ca ne iubim. Aspectul fizic nu contează deloc, dacă ține la tine, te respecta si va înțelegeți bine, nu e o problema. La mine toti stiu ca suntem împreuna si ne-am afișat de multe ori, nu s-a uitat încă nimeni urat la noi!