| alexa_2813 a întrebat:

Am si eu o problema m-am despartit de prietenul meu acum 3 luni si el e cu alta fata eu vroiam sa ramanem amici sau sa ne mai salutam da nu ma baga in seama doar se uita la mine cand trece cu masina si atata si m-a sunat de fata cu gagiksa si ma injurat intr'o seara si mi-a zis sa nu ma mai uit la el.si chestii m-am simtit f f aiurea a fost primul meu prieten l'am iubit am stat cu el 5luni da cred ca si acum mai simt ceva pentru el ca eu cand il vad imi dau lacrimile si mi aduc aminte cum era inainte
...straight facecum sa fac sa ma salute sau ec ar trebui sa fac?straight facestraight face

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inveseleste-te fetito si multumeste Domnului ca ai scapat de unul ca asta, fii sigura ca nu a fost prieten adevarat, daca are asemenea comportare.
O zi buna!

| Yang a răspuns:

De ce nu puteti sa va despartiti si fiecare sa isi vada de treaba lui fara sa pareti niste disperate dupa aia? Care e problema voastra? Intelege ca o relatie cand s-a terminat amicitia nu are loc, intervine uitarea, ura vrei sa faca ce? Sa te salute, sa te intrebe ce faci, sa stea la barfa cu tine? Mie mi se pare dezgustator faptul ca dupa despartire iti dai seama ce ai pierdut.Si bine iti face ca te-a injurat de fata cu prietena sa pentru ca daca situatia ar fi fost invers ai fi pretins acelasi lucru in calitate de prietena.Lasa-l in pace, vezi-ti de viata ta nu umbla ca un catel de ici colo ca devii penibila iesi cu prietenele afara, la un party, un suc, un film timpul le rezolva pe toate

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Înseamnă că e un măgar si un necioplit.Nu are cei 7 ani de acasă. N'ai nevoie să te salute asemenea persoane. O să'şi dea el seama odată şi odată că e prost.

| Romancutza a răspuns:

De ce nu-i faci si tu aceeasi treaba, nu-l baga in seama, stai cu prietenele tale sau il poti face gelos, iesi cu un alt baiat.

| JustMeFlory a răspuns:

Mai bine ca ai scapat de el! Nu faci nimic! Nu ai nevoie sa te salute unu ca el! Sfatul meu? Cand il vezi, ii intorci spatele si pari indiferenta chiar daca te deranjeaza! Asa o sa fie cel mai bine pentru tine.SUnt destui baieti pe lumea asta.Si asta pare sa nu te merite! Succes!

| max_4494 a răspuns:

Cred ca ai fost pentru el mai mult o aventura. Daca era ceva serios te trata, cel putin, cu respect.Eu zic sa te resemnezi, pentru ca nu cred ca ai pierdut ceva. Poate timpul! Si maine este o zi iar de barbati nu cred se duce lipsa.Bafta!

| m3mimixxx a răspuns:

E un mare nesimtit dupa ce ai spus tu. Un baiat care nu saluta este un baiat prost cresucut care se crede cal mai tare...Nu il mai baga in seama. fa-te ca nu iti pasa, asta doare cel mai tare, indiferenta! crede-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mare nesimtit! Ar trebuii sa se gandeasca ca odata i-ai fost alaturi si cred ca atunci vorbea frumos si se comporta frumos cu tine...Ar trebuii sa-ti vezi de viata ta si sa-l ignori.Rasplateste-l cu aceeasi moneda.Trateaza-l cu indiferenta; e cea mai buna solutie.Nu are rost sa te consumi din cauza unui mare needucat.La un asemenea comportament, nu ai ce sa ceri... Te pup dulce :*

| ella_9988 a răspuns:

Draga mea, am trecut prin aproximativ aceleași situații, te rog să mă asculți, nu-l mai băga în seamă, prefăte că nici nu-l știi, nu merită. găseșteți pe altcineva și fii fericită. Gîndește-te că nu numai o persoană rîde de tine(el) dar și prietena lui actuală, apoi fiecare prietenă de ai ei. Fii absolut indiferentă și așa o să fie cel mai bine, nu-l mai privi chiar dacă te doare, fiindcă mai tîrziu o să-ți pară foarte bine, doare acum că e abia începutul apoi totul o să fie de o mie de ori mai frumos, te asigur...eu sunt un caz real...

| ella_9988 a răspuns:

Ceea ce nu ne omoară ne face mai puternici, asta te rog să nu uiți!

| alexa_2813 explică:

Faza e ca m-a sunat de fata cu gagiksa si ma injurat ca sa nu ma mai uit dupa el... da si el se uita dupa mine de fata cu gagiksa si ma suna si se ia de mine?straight facesi de fata cu ea?