| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Totul a inceput cat eram prin clasa a 8a imi facusem un prieten la distanta cu care vorbeam la telefon iar de vazut, ne-am vazut abia de vreo 3 ori pentru a ma lasa parintii sa am prieten le-am zis ca parintii lui au firma(nu aveau), ca are masina(nu avea), ca ma inteleg foarte bine cu sora lui (de fapt nici nu o cunosteam personal), ca avem prieteni comuni (de fapt prietenii respectivi nici nu il cunosc) si ca venea mereu sa ma vada... pentru ca astfel ei imi dadeau tot timpul bani...pe care eu mi adunam si din cand in cand imi cumparam cadouri care ziceam ca sunt de la el, insa prin clasa a 10a m-am saturat sa mai mint si le-am zis la ai mei ca el a plecat in alta tara. Credeti ca o sa afle adevarul parintii mei pe viitor? Credeti ca am facut bine ca le-am zis ca a plecat din tara? Mama ma mai intreaba uneori daca am mai vorbit cu el si "ii raspund nu stiu, nu mai intra pe internet" apoi ea completeaza ca "mi se pare foarte ciudat ca ti-a facut atatea cadouri"

13 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Deci sa inteleg ca rostul intrebarii e acela ca tie ti-e frica ca mama ta sa nu afle de aceasta minciuna? Dar eu nu inteleg de ce ai mintit atat, deoarece nu impresioneaza acest lucru pe nimenea. Oricum ai 2 solutii:ori ii explici mamei tale ca ai mintit si de ce; ori ii spui sa te lase in pace ca vrei sa uiti tot si asa o scoti cumva...Pa Pa

| ShyGirl a răspuns:

Dar totusi. Nu inteleg de ce ai facut asta. Nu era nevoie sa minti. sa-ti faci cadouri singura. Cred ca ai cam exagerat cu povestea asta,practic te'ai mintit pe tine. Daca nu stiu prea multe persoane, nu cred ca au de unde sa afle, dar. Never say never :p.

| Rossey a răspuns:

Buna.Ai procedat gresit.Niciodata sa nu iti minti parintii.Trebuia sa le spui adevaraul.Trebuia sa le spui adevarul.Parintii mereu te vor sprijini.Nimeni nu te putea intelege mai bine decat ei.Asa ca fa-ti curaj si spune-le adevarul.O sa se supere ca ai mintit.Dar ei tin la tine si o sa uite de greseala ta.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-ai mintit proprii parinti si pe tine insuti pentru ce? pentru cine? pentru un vis? o fantezie? ai minte cat un pui de gaina.

| Diabl0 a răspuns:

Daca nu vrei sa afle niciodata tine-o tot asa, a plecat "injura-l putin" sa vada ca te-a suparat chestia asta, sau zile adevarul tongue

| dyyva a răspuns:

Interesanta povestea ta, dar nu uita ca adevarul va iesii mereu la iveala si daca relatia voastra va continua si va avansa tot vor afla adevarul parintii tai

| BeautifulAngel a răspuns:

Bine ai facut...insemna ca era chiar ipocritstraight face

| david444 a răspuns:

Eu cred ca da, ca macar le-ai spus parintilor tai adevarul

| Laura_6219 a răspuns:

Nu trebuia sa iti minti parintii gandeste-te ca puteau sa afle si inca poate sa afle oricum eu zic sa il prezinti parintilor tai si sa incercati sa le spuneti macar o parte de adevar nu stiu daca el stie de asta si daca a fost de acord cu tine banuiesc ca da dar cel mai bine pe viitor spune adevarul va fi mult mai bine. Sper ca te-am ajutat.

| xOreoCuL?ptic a răspuns:

Hmm... Interesanta poveste big grin Eu sincer cred ca ar putea sa afle [dar nu sunt 100% sigura]! Adica, cine stie, poate parintii tai se intalnesc cu sora lui si mai stiu eu ce le zice [de exemplu ca nici nu te cunoaste sau ma rog on the phone! Se poate intampla orice! Dar l-ai iubit atat de tare incat i-ai mintit asa pe parintii tai?! Daca nu, nu stiu ce a fost in capul tau de te-ai riscat atatwinking Ma rogg, acum e timpul sa-ti raspund si la a doua intrebare! Deci. Cred ca ai facut bine ca le-ai zis ca a plecat din tara! Un mod superr de a iesi din incurcatura asta! Bravoo! In fine, iti urez bafta si sper sa nu te mai bagi in balanganeni din astea! pa-pa.

Apropo, sunt noua pe TPU. Deaceea nu ti-am dat un raspun chiar perfect! Inca nu ma pricepwinking

| Mariamaria_6956 a răspuns:

Parintii mei sunt foarte exigenti... tin minte ca o singura data am intarziat seara cand sa intru in casa si chiar si azi imi reproseaza asta si acum am 20 de ani blushing chiar si acum nu imi permit sa ies cu prietenii sau alte lucruri sad imi doream sa fiu la momentul respectiv ca si colegele mele si doar m-am complicat

| chipsi a răspuns:

Mada nu stiu ce sa spun interesanta poveste pai depinde de mama ta tu stii cum reactioneaza cand stie ca minti si etc. cel mai bine ar fi sa le spui ca ati mai vorbiy si in nici un caz sa le spui adevarul zici si tu a e bine ii plae acolo s-a integrat si etc

| gagauta a răspuns:

Draga Mariamaria, nu cred ca parintii tai o sa afle ca i-ai mintit. problema este ca iti consumai banii pe lucruri nefolositoare cred eu. dar de ce nu v-ati mai vazut? am inteles de aici ca nu v-ati vazut decat de trei ori.