| anamaria_6210 a întrebat:

Am un copil de un an si doua luni azi toata ziua mia vomat tot ce a mancat credeti ca ar trebui sa merg la spital cu el? daca va intrebati daca face febra, nu nu gface febra

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

A facut o enterocolita, riscul major la copiii mici este deshidratarea, nu mai sta nici o secunda, imbraca-l si du-te cu el la medic.

| lovegirl15 a răspuns:

Nu ma pricep la chestii d'astea, dar cel mai bine ar fi sa-l duci neaprat la medic

| shtephie a răspuns:

Du'te la medic sa vezi ce are si sa-ti prescrie niste medicamente.
Sa-ti traiasca copilasul :X!

| 80Cris a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti suni dr. de familie, daca nu poti du-te cu el la spital caci dezhidratarea la o varsta atat de mica se produce repede. Daca ai la indemana in casa e foarte bine sa-i dai saruri, electroliti si de asemenea pentru varsaturi e foarte bun Metroclopramid suspensie ( toate astea le poti gasi la farmacie ). Dar repet, este foarte mic si un anumit tratament trebuie sa-l faci doar sub supravegherea sau cu acordul unui medic. Sanatate copilasului tau!

| Dove a răspuns:

Chestia asta am avut-o si eu de curand se numeste eneterocolita acuta si mie mi-au pus vreo 2 perfuzi la inceput am baut ceai de menta dupa am luat pastile speciale si cu timpu mea trecut du-te la spital sa iti spuna ce are.Atentie! chiar daca nu are febra poate face si apendicita asa a facut si tatal meu fara alte simtome dul la spital cat mai repede.
Ps:Si eu am vomitat cam de 6-7-8 ori chiar 10 in 5-6 ore.

| sanda_5697 a răspuns:

Inseamna ca a mankt cu pofta ceva si de aia a vomitat. fai un ceai de menta si poate isi revine daca tot vezi ca nusi revine du-te la spital sa nu aiba vreo infectie la stomac.

| SpInErS a răspuns:

Crek la dezvirginat in cur si acum da pe gura