| Geopyxxxx a întrebat:

Am un shitzu de 5 luni și de curând am fost cu el la țară,a mâncat cam tot ce a vrut l-am ținut pe afara, iar ieri ajungând acasă a vomat toată ziua, azi de dimineață după ce a mâncat a vomat din nou! Nu are diaree este destul de vioi și jucăuș! Îmi poate spune cineva care a mai trecut prin asta cum a procedat? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Rareshre a răspuns:

In primul rand asigura-Te ca Nu a mancat otrava sau ceva mort.Preventiv mergi la veterinar.Pana mergi poti Sa îi dai lapte deoarece curatat partial organismul de microbi.
Dar ar putea fi doar o indigestie de la prea multa mancare.
Sfatul meu e Sa mergi la veterinar.El il poate diagnostica cel mai corect!