| Carmen a întrebat:

Am un iubit de 1 an si ne intelegem foarte bine.intrebarea care ma framanta este ca nu ma cheama niciodata la el acasa (sta cu matusa si varul sau) sau la el la tara, cu toate ca bunicii lui ar vrea sa ma cunoasca.noi iesim impreuna,avem prieteni comuni,verii lui stiu de existenta mea, dar nu inteleg de ce nu initiaza sa ma duc la el acasa macar o data cu toate ca sta aproape de mine.voi ce credeti? PS: fostele sale iubite s-au dus la el acasa iar prietenii lui s-au dus la el la tara la un gratar.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Buna,Carmen!happy
Ma gandesc ca motivul lui ar putea fi unul teribil de prozaic... poate se jeneaza de ceva anume din locuintele respective,poate se rusineaza de o anumita stare a lucrurilor care l-ar putea pune intr-o lumina proasta in ochii tai!
Nu-l presa,nu insista,lasa lucrurile sa se desfasoare firesc,cel mult,ai putea provoca o vizita intamplatoare dar care nu putea fi evitata,desi reactia lui ar putea fi neplacuta!
Probabil in mintea si inima lui,esti mult prea speciala si iubeste imaginea lui asa cum o vede in ochii tai,fara sa vrea s-o intregeasca cu toate amanuntele laice si casnice...happy
In orice caz, de un lucru poti fii sigura:nici prin minte nu-i trece ca te-ar putea framanta aspectul asta, pentru ca daca ar intelege asa ceva, maine ne-ai comunica impresiile tale de la prima ta vizita la el acasa!happy
Sa fii fericita si sa va iubiti mult, ma bucur sincer pentru tine!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aveti planuri de viitor diferite.

| Anonima264 a răspuns:

Poate ar trebui sa il intrebi daca vrea sa mergeti la el acasa!
Iar in caz ca, cauta o scuza il intrebi si tu de ce nu vrea!
Succes!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Invita-l tu la el prima data, fa-i cunostinta cu parintii tai si cred ca si el va face acest lucru peste cateva zile. Poate ii este rusine ca daca te invita ai crede ca are niste intentii cu tine, sau pur si simplu nu e pregatit sa iti faca cunostinta cu parintii lui. Ii poti sugera tu pe un ton mai glumet sa mergeti acasa la el sau il inviti tu acasa la tine. Bafta happy!

| crina_1119 a răspuns:

Probabil ii este rusine sau poate crede ca daca te-ar invita tu ai putea crede ca are alte intentii...sau pur si simplu nu e pregatit sa iti faca cunostinta cu ai lui. Incearca sa il inviti tu la tine si sa ii faci cunostinta cu ai tai si poate asa te va invita si el. bafta! funda puppy dog eyes?

| popm3 a răspuns:

Incearca sa ii faci o surpriza mergand sa il cauti la el acasa sau incita-l la tine.Nu poti sa il obligi sa ia el initiativa sau sa astepti la infinit. Daca relatia voastra e ok, tot o sa mearga bine.Eu sincer as merge la el acas sa-i fac o surpriza(pe nepregatite) iar daca el o sa zica ceva inseamna ca nu sunteti facuti unul pentru altul.
Bafta