| Ramy_6214 a întrebat:

Salutare. fac aproape 6 luni de cand sunt cu iubitul meu.ma framanta faptul ca pana acum nu m-a chemat la el acasa, sa-i cunosc pe ai lui. el nu are parinti, sta cu matusa si cu varul sau. iar bunicii lui stau la tara.rudele lui stiu de existenta mea, dar nu inteleg de ce nu vrea prietenul meu macar o data sa-i cunosc personal.mentionez ca el se intelege bine cu ai mei, avem prieteni comuni si iesim impreuna, totul e ok. ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| husieaihsnaodiahwdna a răspuns:

Nu iti face griji pentru asta...
Eu sunt intr-o relatie de un an si ceva si nu sa adus vorba sa ma duc acasa la el sa ii cunosc parinti, nu prea am tupeul asta laughing chiar daca el mi-a spus de cateva ori in schimb se intelege extrem de bine cu ai mei. Asteapta putin sa vezi cum decurge relatie, eu cred ca e prea devreme pentru acest lucru dai putin timp poate nici relatia intre el si a lui nu e atat de stralucita. Succes!

4 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Poate e o problema intre el si familia lui sau poate e mai timid big grin

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Cand o persoana vrea sa iti prezinte parinti sau pe cineva din familie inseamna ca vrea o relatie mai stabila cu tine. Poate ca el inca nu simte asta, dar nu te ingrijora si nu il bate la ca sa iti prezinte pe cei din familia lui.O va face el cand crede ca este momentul.Ai rabdare.si totul se va rezolva.Nu iti pierde speranta:*. Sper ca te'am putut ajuta:d

| kaylla a răspuns:

Poate el nu are o relatie atat de apropiata cu rudele lui si din cauza asta nu vrea sa-i cunosti. Nici eu nu vroiam sa-i fac cunostinta prietenului meu cu ai mei, datorita faptului ca ai mei parinti sunt mai in varsta si au o mentalitate mai invechita, ei fiind si mai necomunicativi. Ar trebui sa discuti aceasta problema cu el si daca totul este ok intre voi, nu cred ca nu o sa-ti dea explicatia pe care o doresti! Mult succes!

| 000nina000 a răspuns:

Ai spus ca rudele lui stiu de existenta ta, dar poate nu te accepta si de aceea nu te duce la el acasa