| BalonaşDulcee a întrebat:

Buna seara TPU!

Sa incep. Anul trecut am stat la varu meu timp de o luna, in acea luna am cunoscut un baiat, a fost dragoste la prima vedere si reciproca love strucklove strucklove struck [puteti sa nu ma credeti, dar unii stiti cum e love struck] seara pe skype m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu normal ca am acceptat love strucklove struck Asa dupa vreo luna ne-am despartit pentru ca eu trebuia sa ma duc acasa, iar lui nu prea ii convenea ca nu ne mai prea puteam vedea [mi-a rupt inima in cateva sute de mii de bucatele, il iubeam ca si ochii din cap]. Asa si el s-a combinat cu o "prietena de-a mea", nu am crezut ca o sa stea mai mult de 3 luni dar spre uimirea mea au stat 8 luni impreuna :O:O:O Chiar daca am propus amandoi ca o sa ramanem prieteni si ca o sa mai vb din cand in cand asta nu s-a intamplat, doar eu il mai intrebam uneori ce mai face dar el nu raspundea... credeam ca e suparat pe mine dupa l-am intrebat prietenul lui cel mai bun de ce nu mai vorbeste cu mine, daca i-am facut ceva. Iar el a raspuns ca nu, ca de putin timp dupa ce ne-am despartit nu a mai iesit pe afara nu mai vorbea cu nimeni decat se juca la calculator [ceea ce face si acum] infine, intr-o zi am iesit in parc cu un coleg de al lui cu varul meu si cu cel mai bun prieten al lui si colegasu a adus vorba de el si eu i-am spus oare ce o face... si baietii au zis hai ma sa-l sunam sa iasa afara, si baietii au zis n-a si vb tu cu el ca daca iti aude tie vocea sigur vine afaraa :Xlove struck [ma luase tremuratuu, aveam fluturasi in tot corpu love struck] si am spus asa "Cf, iesi si tu prin parc cu mine cu varamiu si cu x si y (nu dau nume) la care zice el, nu ies ca am putina treaba si chestii din astea, zic eu :dar stii cu cine vb? zice el normal, vorbesc cu viata mea love struck si zic eu care viata ta? cum o cheama? el: >, nu e ea iubirea vietii mele? si l-am implorat sa iasa cu noi in parc dar tot nu a vrut. Seara cand am intrat pe mess i-am zis ca e rau ca nu a vrut sa iasa sa ne mai vedem si noi sad si a zis sa-l las ca avea treaba si chestii din astea si dupa i-am zis si cum de mi-ai zis tu ca sunt iubirea vietii tale? dar zice el a fost decat o expresie oh go on. Ok, si m-am bagat pe invizibil suparata [ mi se reaprinsese calcaiele dupa el DIN NOU! crying ]. Dupa de ziua mea l-am intrebat ce mai face, ce mai zice, daca mai e cu "prietena mea", el a raspuns ca face bine si ca nu mai e cu ea de 2 luni [asta m-a bucurat extrem dar nu stiu de ce] am mai vb noi ce am mai vb si dupa l-am intr daca nu-mi zice si mie lma [ziua mea fiind cu o zi inainte de ziua prietenului lui] si nu mi-a mai raspuns [era ora 23 cam asa] la ora 1 am intrat in conferinta cu el si cu inca 2 prieteni [avem prieteni comuni aproape] cum ziceam am intrat in confa cu ei si nu stiu de la ce vine vorba si zice el Sa stii ca nu mai tin la tine, si ma sters din lista de prieteni [pe skype si nu pot sa ii mai trimit msj nimic ca nu mai ma are in lista ]. Dupa maine trebuia sa iesim in parc imi doream din toata inima sa accepte s-au rugat toti prietenii nostri de el sa vina in parc si a zis ca nu vine crying m-a distrus efectiv m-a distrus crying
Si vreau sa ma impac cu el imi e dor de el, cand inchid ochii parca inca il vad cum ma privea, dar cum el pe mess nu mai intra si pe skype m-a sters din lista, imi e frica sa apelez la vre un prieten dar as vrea habar nu am ce sa fac vreau un sfat. Il iubesc dar imi e frica in acelasi timp sa-i spun si ca inca il iubesc... daca rade de mine, daca se apuca sa spuna la toata lumea thinking nu stiu ce sa ma mai fac crying

Scuzati ca v-am pus sa cititi atata si scuze daca am avut greseli de gramatica sad

Răspuns Câştigător
| zմzմツ a răspuns:

Cand te vezi cu el poartate normal ca sa inceapa sa isi puna intrebari, si cum a facut si el nu il baga in seama. daca iti v-a reprosa ceva ii vei zice"Ma port cu tine si vorbesc cu tine la fel cum te-ai purtat tu cu mine si cum mai ranit". Dupa ce faci ce te-am scris mai sus ii intorci spatele si pleci. Daca asta functioneaza el v-a incerca sa dea de tine, dar tu sa te porti normal si abia dupa ce el iti v-a marturisi ca te place(te iubeste)ii vei spune si tu.In caz ca nu te v-a intreba dc te porti asa cu el inceamna ca si-a dat seama ca tu vrei sa fii cu el si iti v-a raspunde cu aceeasi moneda, dar nu trebuie sa intri in panica uni baieti asa fac tu poartate normal. Daca el tot cu aceeasi moneda iti raspunde fal gelos cu un alt baiat.cum te-a facut el pe tine(el a fost cu fata aia doar ca sa poata trece peste despartirea dintre voi doi)asa trebuie sa faci si tu.Stiu ca iti este greu sa te porti asa si sa il vezi cum nu depune nici un efort ca sa te "cucereasca"dar uni baieti sunt timizi si alti sunt razbunatori...straight facesi cu messu si skype-ul nu iti face griji(cand un baiat te place si incearca sa uite de tine asa procedeaza). Iti urez tot succesul din lumestraight facedaca mai ai nevoie de ajutor mai posteaza o intrebare(sau un comentariu la aceasta intrebare)si eu iti voi raspunde cu placerestraight facestraight facestraight face. succes inca o data!

6 răspunsuri:
| BalonaşDulcee explică:

O sa fie cam greu :-ss sa-l uit :-ss love struck

| misu a răspuns:

Parerea mea este sa renunti.Sunt destui baieti pe lumea asta.

| Doo a răspuns:

NU merita.lasa-l balta.Altul!

| Maryna_1397 a răspuns:

Stai linistita.Am trecut si eu peste asta... Exact la fel.Crek cel mai bine ar fi ca sa-l uiti...(recunosc nici mie nu mi-a fost greu sa-l uit)
Dar am incercat sa uit totul, mi-am sters toate amintirile cu el.Bineinteles ca la inceput nu a fost usor. Dar cu timpul l-am uitatbig grin. Iar acum ma simt foarte bine.Sunt foarte fericita ca am reusit sa-l uiti... Iar acum cam il vad nici nu-l mai bag inseama.Ma intreaba el ce fac chestii d'astea.Sau in unele momente cand voprbesc cu el numai simti nimic pentru el deoarece stiu ca e un nesuferitbig grin.
Sfat:Ar trebui sa-l uiti.Cu timpul te vei obisnui.Eu am inteles din tot ce ai povestit thu ca e un escroc.

| rapboy99 a răspuns:

Uite el a zis ca nu te mai iubeste daaa? ori ce baiat face asa ca sa para intresant stiu asta pentru ca sunt baiat da in sufletu lui el inca tine la tine mai bine suna-l vb cu el daca rade de tine nul baga in seama u faci asta adica sal intrebi pentru ca asa ici zice sufletu nu mai astepta P.S in dragoste si in razboi totu e permis aa si cred ca el a mai spus asa ca credea ca tiai gasit altu si na vrut sa para un prost daaa ca sa faci daca deja se crede pentru ca a zis ca nu mai tine la tine acu serios este un prost

| Ad02 a răspuns:

Pai un prim sfat ar fi sa ii spui de sentimentele tale fata de el...si apoi daca reactioneaza urat sa il lasi in pace.si o sa fi cu gandul impacat ca ia-i marturisit sentimentele tale.succes:*