| nonameanca a întrebat:

Am un prieten destul de apropiat care locuieste in strainatate, recent am facut rost de adresa lui si vreau sa-i trimit ceva, sa-i fac o surpriza (curand o sa se inroleze in armata, iar surpriza l-ar bucura si mai mult). Daca ati fi in locul meu, ce ati trimite? (ma gandesc la ceva simbolic, ceva micut care sa incapa intr-un plic, eventual, si nu un colet, dar care sa fie un simbol al prieteniei dintre noi) Sau, baieti, ce ati vrea sa primiti daca ati fi in locul lui? Dati-mi avant in idei! xD

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Un briceag din ala multifunctional... Daca ai stii de cite ori am avut nevoie de asa ceva cind eram in armata...

| rebb a răspuns:

Ai putea sa-i faci tu un fel de medalie pe care sa scrie "un prieten adevarat" si probabil ar incapea intr-un plic. O bratara, un lant cu un pandantiv semnificativ prieteniei voastre, cam orice. Tu trebuie sa stii, ca doar e prietenul tau.tongue

| rebb a răspuns:

Ma refeream ca ea trebuie sa stie ce este semnificativ prieteniei lor, cum isi spun, cunoasterea obiceiurilor unul altuia. Asa pot sa-i zic sa-i deseneze si un tort, cine stie, poate o sa aiba vreo relevanta nu?

| loredanna a răspuns:

Rebb daca stia mai intreba?