nony
| nony a întrebat:

Amantul de serviciu.
Poveste realá. Aveam pe scara un vecin, mai tántáláu de felul sau. Avea o grámadá de pamant la tará, vreo douá magazinoaie prin sat, un depozit de lemne etc.Ma gandesc ca asta ar fi fost motivul pentru care s-a uitat la el bunaciunea aia de femeie cu care statea in casa.Stiti vorba : Daca as fi avut eu bani cat de prost esti tu, eram milionar in €. In fine.Toate bune si frumoase, vreo 2 ani.Eram mic si, cand trecea doamna pe afara, imbracatá dupá necherman, eram cu scuipatul pana la piept.Eram indragostiti toti pustanii din cartier de ea big grin. Ne baga in seama, ne datea cate o bomboana, o guma etc.Eram in transá.
Gagiu pleca pe la 10 dimineata si venea tocmai seara pe la 11-12.Tot timpul asta eram la geamul ei, statea la parter.Intr-o seara, uitand sa traga draperiile, cine credeti ca era la ea in casa? Vecinul din blocul alaturat. Whaaaaat?! Ce cauta ala la ea, o fi venit sa ii ceara ceva? O fi venit sa-i aduca ceva? Ce se intampla? Simteam ca-mi fuge pamantul de sub picioare.Ma apropii fara sa ma vada si ascultam la convorbirea lor, geamul fiind deschis, era vará.
-Esti sigura ca nu vine acum?
-Da mai, stai linistit, e plecat in alt oras sa ia marfáwinking
-Aaa, pai si nevasta-mea e schimbul 3...

Waaa, ceeee? In mintea mea de copil, turbasem de gelozie.Cum isi permitea libidinosul ala sa se dea la ¨iubita mea¨. Credeam ca este doar a noastra, a copiilor.Cum se lasa vrajita de unul insurat? Cum era in stare sa ne insele sentimentele laughing
Mi-am adunat derbedeii si am pus planul in aplicare : Facem o foaie si scriem in ea tot ce s-a intamplat.Cand vine prostovanu´, i-o pasám.Ala va sti ce sa faca devil In nemarginita noastra ¨gelozie¨ nu ne-am dat seama de consecinte.Finalul a fost dramatic, si pentru ea, dar mai ales pentru noi.
I-am dat scrisoarea, chiar eu, i-am vazut fata cum s-a intunecat, i s-au inrosit ochii si mi-a zis sa-l astept. A intrat in casa si a iesit cu 10 mii de lei. Wooow, la vremea aia erau o caruta de bani. Mi-a dat banii si mi-a multumit frumos. Mi-a zis ceva ce eu am inteles foarte tarziu : Mi-ai salvat viata! Apoi a intrat in casa.
Finalul : O aud pe mama ca vecinul de la parter s-a mutat, ca a fost o certa monstru la ei in casa si doi barbati s-au batut. Ceee? Cine, cum, de ce? Ultima data cand am vazut-o era pe trotuar cu o valiza mare.Plangea! Plangeam si eu de dorul ei si stiam ca am facut cea mai mare prostie din viata mea.Sunt un bou. Mi-am taiat inima in douáhee hee
Intrebare pentru sufletul meu inca ranit : Credeti ca daca nu faceam eu scrisoarea aia, afla pana la urma ca il insela? Eu sunt constient ca exista doua variante : da sau nu, depindea de ea. Dar, va rog, spuneti-mi ca da, macar sa nu ma simt vinovat la nesfarsit laughing

22 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da, intr-o zi se afla, chiar de era tantalau! Dar, si de nu afla, si de nu pleca, mai mult de o bomboana tot nu primeai! Sorry nony!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Mi-a placut cum ai povestit despre prima ta iubire. Fiind copil indragostit si, bineinteles, gelos de tradarea iubitei tale, ai parat-o amantului, crezand ca spunand adevarul o vei pedepsi, se va desparti de el si va ramane a ta. Sa nu ai prea multe mustrari de constiinta. Greseala ta a fost inocenta fata de ceea ce a facut "iubita" ta. De fel, copiii spun adevarul fara sa-si dea seama de consecinta! Iar domnisoara care-si insela amantul...si-a meritat soarta! Amantul s-ar fi intors intr-o zi mai devreme acasa si-ar fi aflat adevarul sau o vecina curioasa i-ar fi spus. Oricum, tipa a avut curaj, tinand cont ca statea la tip in casa.
Eu cred ca este un exemplu clar pentru voi, barbatii, sa fiti vigilenti!

nony
| nony explică:

@Arthur
Pai sunt prost? Acum sunt la capitolul santaj devil Daca eram la varsta asta, ma duceam frumos la usa si ii ziceam : Am convorbirea de aseara pe care ai avut-o cu vecinul. Urat sa-ti inseli barbatul ...doar cu unu big grin Ce facem? Ma bagi in carti sau...

| Arthur a răspuns:

Nu e bine să te bagi în viaţa nimănui, nici măcar a copiilor tăi după ce îşi fac un rost în viaţă. E scuzabilă problema pentru că erai copil, dar sunt curios : acum ai mai repeta aceiaşi figură?

| Arthur a răspuns:

@nony De ce eşti egoist?hee hee Ştiu şi eu să joc cărţi.

| candycarrie a răspuns:

UAI! asta e chiar tarestraight facepai...asa a fost sa fie, Dumnezeu a vrut sa se afle, si se pare ca s-a aflat datorita tie, daca nu era datorita tie oricum asa a fost sa fie si ar fi aflat. mi se pare ok pentru ca erai copil si chiar nu iti dadeai seama ce faci. nu ai gresit cu nimic, ea a gresit, si a fost pedepsitablushing desi orice ti'as spune sunt convinsa ca te simti aiurea si de multe ori te intrebi oare pe unde a ajunslaughing...

| Liviu a răspuns:

Eu ii lasam o scrisoare anonimawinking
Era cel mai frumos
Nu afla nimic de la nimeni era tot anonim etc!

Răspuns utilizator avertizat
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te-ai gandit sa te faci detectiv particular?hee hee

| nestlebaby a răspuns:

happy faina povestea happy
sincer? da! minciuna are picioare scurte si undeva si candva tot gresea pentru ca o viata dubla nu poti mentine la perfectiune.chiar si un strop de transpiratie la o discutie amicala te poate da de gol si de acolo se naste indoiala, etc.
mai, da gelos mai erai laughing parca-mi amintesc vremurile alea "buna" demult apuse happy tare bine mai era! da ce-ai facut cu banii aia? trebuia sa-i cumperi un bilet de autobuz happy

| atianin a răspuns:

Esti un prost daca te simti inca vinovat si acum.
Erai un copil nu puteai intelege adultii asa cum ii intelegi acum. Bunaciunea aia si-a primit ce a meritat trebuia sa se astepte ca faptele ei sa aiba niste consecinte.
O fi fost prost omul dar nu chiar asa de prost daca a dat-o cu valiza cu tot afara din casa brovo lui.
Iar tu vezi-ti de viata ta inainte si daca nu vrei sa mai suferi pentru altii nu iti mai baga nasul in borsul altuia!

| Atotstiutorul a răspuns:

Probabil ca NU ar fi aflat, se intampla chestii de genul acesta si la case mai mari, ar trebui sa ai sufletul impacat pentru ca i-ai spus, in fond ala venea sa linga unde a scuipat altul. nu uita: "Mi-ai salvat viata!"

| andreeaw a răspuns:

Bineinteles ca se afla, daca nu atunci, mai tarziu. niciodata nu se pot ascunde lucrurile astea la nesfarsit. stai linistit.

| Licurici_2296 a răspuns:

laughing
foarte tare. Chiar ai avut curaj sa-i transmiti mesajul vecinuluihee hee
Insa sincer cred ca la un moment dat tot se afla, ce? nu se afla de obicei? doar daca esti foarte prudent.
insa pana la urma, nu era corect ce facea tanti aia.
toate lucrurile frumoase au un sfarsit happy

| doctoru_5476 a răspuns:

Orcum afla pina la urma.

| unefillefrançaise a răspuns:

Pfff laughing
daca zici ca inca erai copil, nu aveai de unde sa stii consecintele...asa suntem noi, copii, cand suntem indragostiti nebuneste [ facem orice doar sa fim in centrul atentieihee hee ]
Cat despre intrebarea ta, nu stiu ce sa zic... oricum o data si o data tot afla... poate o gasea "tantalau`l" cu vecinu in casa, sau poate se dadea cumva de gol. Nu stiu ce sa zic, dar oricum minciuna are picioare scurte happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate afla de la altul (mai degraba alta, sunt sigura ca erau si babe vigilente prin bloc). Mcar asa ai facut si tu 10. 000.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El stia deja, dar se impaca cu gandul ca poate nu sau ca nu are "norocul" de a se intalni cu amantul face to face.Eu cunosc un caz asemanator, el muncea ca boul si o intretinea pe ea, el afara, ea in romania, ea il"iubea" iubitor, ii facea declaratii de dragoste si la avatarul messengerului isi schimba zilnic declaratiile de dragoste, pana si pe TPU a intrebat ce sa mai scrie la avatar, ca isi terminase inspiratia. A fost chiar suparata cand cineva i-a atras atentia ca lucrurile astea vin din inima si nu de pe internet, inca il "iubeste", la fel de iubitor, si o sa-l mai iubeasca atat timp cat nu da faliment Western Union. El stie, dar tace, are un copil pe care il iubeste si spera ca ei o sa-i vina mintea la cap, pana nu e prea tarziu. Ea? ea continua cu ceea ce stie sa faca, crezand ca ca ulciorul se poate carpi la infinit cu super-glue. Dar un lucru sigur nu stie, ca roata se invarte, ca cineva acolo sus vede, si cand o sa-i vina vremea o sa plateasca scump, pacat de copil! Totul depinde de ea, dar va fi prea tarziu. Nu te amari degeaba, vina nu e a ta, te asigur, el stia, doar ca avea nevoie de un impuls.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obositor mai esti cind te intinzi atita la vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as fi luat banii laughing

| danutz_6930 a răspuns:

Adevarul iese intodeauna deasupra!

| Robertzyca a răspuns:

rolling on the floor :X
Ma smecher vecin aveai... dar destept...laughing