| romeo78 a întrebat:

As dori sa stiu cum priviti o relatie de prietenie cu persoane diferite ca dumneavoastra, din punct de vedere sexual, din punct de vedere al sanatatii? Ati accepta o relatie de prieteni cu persoane cu handicap fizic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ce are a face acest fapt? Daca judeca normal! o prietenie nu se leaga pe baza faptului ca tragi foloase materiale ci, pe baza ca poti ajuta pe cineva in viata, ca poti fi satisfacut ca ai fost de folos candva si in plus, si ei sunt oameni, poate cu sufletele mai curate ca ale noastre, nu crezi? Stiu ca sunt multi care ii resping desi nu le inteleg motivel; e, poate din mandrie sau mai bine zis prostie! Am vazut destule cazuri din acestea! Mai revin

8 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Cea mai buna prietena a mea nu-si poate misca picioarele decat prea putin ( in urma unei injectii) dar e un om extraordinar.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, am astfel de prieteni si nu ii deosebesc nu nimic de ceilalti.

| CatalinMG a răspuns:

As accepta, mai ales dupa ce am vazut intr-o zi pe undeva langa un mall, un baiat cam de o seama cu mine care era in carucior cu rotile, iar iubita lui il plimba si ii povestea cate ceva, din cand in cand se mai opreau il mai lua in brate si il saruta happy

| RainBow_2697 a răspuns:

Clar nu.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am astfel de prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am zis ca revin. v-ati intrebat vreodata cum se simt acesti oameni can ii aud pe ceilalti numindu-i handicapati? sunt sigura ca nu, si stiu cat de greu le e sa priveasca lumea direct, cat sufera, si ce suflete curate au! Vorbiti macar odata sincer cu unul din ei si o sa vedeti ca am dreptate si cand vor sa se angajeze cate refuzuri indura, cate usi li se inchid fara a apuca macar sa bata! Pacat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata un forum special pentru persoanele cu handicap http://handicap.3xforum.ro/.Sper sa va ajute!

| gaby75 a răspuns:

Fiecare e liber sa-si aleaga orientarea sexuala, sa faca ceea ce simte, cosider ca sunt normali la fel ca toti ceilalti. E problema lor ce fac in pat si cu cine.Cat despre persoanele cu handicap, cred ca sunt mult mai umani ca noi cei sanatosi, noi ar trebui sa invatam de la ei si sa ii stimam asa cum merita si sa ii ajutam, nu sa ii marginalizam.Eu am simtit pe propria piele ce inseamna sa ti se ignore o anumita problema, aveam piciorul in ghips si a trebuit sa imi platesc o rata la banca, am fost nevoita sa merg singura, nu avea cine ma ajuta.Era coada la ghiseul respectiv, am stat la acea coada o ora si ceva si nimeni nu s-a sinchisit sa ma ajute, pur si simplu m-au ignorat.