| OtipaOarecare a întrebat:

TPU! As dori sa va stiu parerea in legatura cu ceva, doar asa...
Intr-o relatie, pentru voi, cat de mult conteaza aspectul fizic?
Ma intreb acest lucru deoarece vad multe persoane care se combina cu cineva doar pentru ca arata bine si are bani... Nu mi se pare corect. Eu cred ca aspectul fizic conteaza mai putin, ca ceea ce conteaza intr-o relatie e echilibrul, increderea si mai ales dragostea. Multi prieteni imi spun ca eu ce vad la iubitul meu? Ei bine, mie imi plac tipii slabuti si inalti, care mereu isi spun ca nu arata bine, dar care se tot se accepta asa cum sunt. Ma enerveaza asa de tare faptul ca majoritatea nu tin cont si de personalitatea unei persoane!

Voi ce credeti? Aspectul fizic conteaza asa de mult?

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Conteaza pentru cu*ve! Scuza-ma ca iti raspund asa dar asta e adevarul pentru ca toate care se uita dupa baieti cu muschi etc si nu ce au in cap sunt doar niste cu*ve! Acum o sa-mi sara in cap si o sa-mi spuna ca eu nu am muschi etc.Ba uite ca am dar nu asta conteaza la un baiat/barbat! Conteaza sa arate bine pentru el dar femeia de langa trebuie sa ii fie alaturi pentru OMUL care este nu pentru muschii lucrari la sala.
Daca iubitul tau te iubeste si te simti fericita alaturi de el care e problema altora ca e slab? Felicitari pentru felul tau de a fi, Te pup!

10 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Inzadar cu totii negati ca nu conteaza aspectu fizic, ba conteaza nu foarte mult sa zic ca e locu 1, dar nici ultimu.
Conteaza pentru ca iubesti acea persoana asa cum e ea(el), asa cum e corpu ei(lui). Adica te simti mindra si ok cind stai linga un baiat cu trup frumos, si invers, cind esti linga o fata cu un aspect fizic misto.

| h3r a răspuns:

În primul rând de ce îi numești pe ăia prieteni? Și cum le permiți tu să te judece pentru acțiuni sau pentru alegeri? Mai ales când vine vorba de prietenul tău, ție nu-ți pasă?
Aspectul fizic nu contează, ci contează ce au pe umeri și in suflet. Nu un corp lucrat te face să te simți bine în pielea ta, ci o iubire curată, sentimente, afecțiune, atenție, amuzament... într-un cuvânt, fericire!

Și sunt multe altele, însă prea multe de explicat, de simțit!

| Oana92 a răspuns:

Aspectul fizic conteaza foarte mult ...pentru persoanele care nu sunt capabili sa vada mai mult de atat, pentru oamenii limitati! Asta e parerea mea si nu cred o sa mi-o schimb!

| sayWhaaat a răspuns:

Acum vorbesc din punctul de vedere al unui baiat, prima data te indragostesti de cum arata, nu de interiorul ei, aia e vrajeala, si puteti sa imi sariti in cap, dar nu stiu cati dintre voi v-ati cupla cu o grasa, oricat de mare ar fi sufletul ei. Nu, nu sunt o persoana rea, sau superficiala, va spun doar crudul adevar, si da, e trist ca se intampla asa.

| Titanos a răspuns:

Poti fi cel mai bun baiat dar daca arati oribil slabe sanse.

| AlinnJe a răspuns:

Eu nu cred pentru mine nu.

| OtipaOarecare explică:

Scz de greseala gramaticala...am vrut sa spun " care tot se accepta ".

| OtipaOarecare explică:

Diabla, tocmai de asta am postat intrebarea, pentru ca imi pasa de el si sincer parerea lor nu ma prea intereseaza. Iubesc pe cine vreau eu, nu pe cine imi spun ei.

| AleexaIoana a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu. Bine la inceput inainte sa cunosti persoana te atrage fizicul asta este logic dar pe mine personal ma fascineaza mai mult caracterul, felul cum gandeste, maturitatea, si in mod deosebit sufletul daca o persoana are sufletul bun pentru mine e o persoana frumoasa! Fireste ca nu toata lumea gandeste la fel ca mine...

| tataee69 a răspuns:

O persoana cu un aspect fizic placut porneste mereu cu prima sansa in a cuceri pe cineva si atata tot.Aspectul fizic nu conteaza, dar totusi trebuie sa fie la limita "bunului simt".Nu cred ca ai place un baiat stirb, uitandu-se crucisi si mirosind a transpiratie doar pentru ca are un suflet bun.