| ionutbz a întrebat:

Am 22 de ani si am un handicap fizic credeti ca ma va accepta vreodata o fata asa cum sunt eu?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fara indoiala.Pentru fiecare faptura exista o pereche pe lumea asta. Dar te sfatuiesc sa nu te lasi dominat de handicapul tau. Poarta-te ca si cum n-ar fi.Esti un om cu mintea limpede, inainte de toate.Cineva va observa asta si te va iubi asa cum esti.Numai bine si ai incredere.

lolita
| lolita a răspuns:

Fi sigur de asta, tu doar comporta-te ca si cum nu ai avea nimic, daca tu nu dai importanta acestui lucru nici cei din jur nu-i vor da. Cunosc o multime de persoane care au un handicap fizic si care sunt casatoriti si iubiti. cel mai mare handicap este acela de a nu stii sa iubesti si sa respecti persoana de langa tine, astfel de persoane vor ramane singure, nu tu.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Dumnezeu ne lasa la fiecare un suflet curat, pur, asemenea sufletului tau.Cine stie, apreciaza! Cand ceva este dat de la El, inseamna ca asa va fi.Nu dispera, dragostea exista pentru toata lumea.Conteaza sufletul pur.Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred cu toata taria! de ce sa te cramponezi de acest lucru minor? Daca ai sufletul curat si mintea intreaga ce mai conteaza asa de mult restul?

| stfb1980 a răspuns:

Sunt pline de optimism răspunsurile postate întrebării tale. Cu regret îţi scriu că nu e chiar aşa! Toate tinerele caută "Braţul Tare şi Buzunarul Mare! Sorry!

| kyky_1904 a răspuns:

Din propria experienta iti spun ca exista asa ceva.
Iubesc un baiat care are aceasta dezabilitate i-as spune, pe unde mai pui ca suntem la o distanta de 400 km, iar eu nu sunt o stramba, urata sau eu mai stiu ce. deci se poate, trebuie sa ai rabdare si incredere in tine.