| Sunny4Summer a întrebat:

As vrea sa fac un jurnal, pe care sa-l completez impreuna cu prietena mea cea mai buna.
As avea nevoie de niste idei: cum sa il decorez? ce sa scriu in el? ce pot face pe coperta? As vrea un raspuns cat mai urgent...

Răspuns Câştigător
| Ex89 a răspuns:

Pai in primul rand sa fie gros, cu pagini fara linii, sa fie cu coperta groasa si sa o imbraci in material sa fie cat mai simplu daca e prea sofisticat mai tarziu o sa va plictisiti sa mai scrieti, trebuie sa fie ceva care sa te atraga sa scrii, pentru coperta poti folosi un material cu puf, sau de catifea, un maro sau un gri.

3 răspunsuri:
| Bizzle a răspuns:

Hey.
Poti scrie in el cu ajutorul prietenei tale o poveste dupa cum va imaginati voi. Dupa care sa o publicati pe un site stiu eu? Decoreazal cu ceva frumos cum ar fi pietricele care se lipesc din acelea cred ca stii la ce ma refer. Pe coperta poti desena impreuna cu prietena ta ceva frumos un sa scrieti daca vreti "Jurnalul X&Y"
Numai Bine!

| Sunny4Summer explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

| Cx_Deea_1996 a răspuns:

Pai, fa-ti o coperta din carton [culoarea preferata] si foile sa fie ceva mai deschis decat culoarea aia, daca totusi sunteti fete, alegeti un "roz" sau mie imi place negru si gri laughing ] poti scrie pe coperta " Amintirile noastre" sau Amintiri. numele tau si al prietenei respective sub titlu. Decoreaza-l cu inimioare sclipici flori craniii, si fa-le gauri cate 2 la acele foi si pune o funda. daca alegi roz pune o funda neagra, sau la rosu sau la culori deschise la fel. scrie in el: Scrieti ce faceti voi zilnic un fel de jurnal pentru amintiri. ex: azi m-am paruit cu x, y am mers la x, y am facut aia aia si aia. deci tot ce faceti intamplari amuzante "copilarii". inauntru decoreazal cu chestii bizare. acolade thinking pe margini acolade dinalea thinking mai ciudate. gasesti tu>big grin