| Biianca_8989 a întrebat:

Hei. big grin As vrea sa imi personalizez un caiet :X. Sa fie ca un fel de jurnal >:Ce as putea sa scriu in el? cum sa il decorez. Ideei love struck Fundawinking

12 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Poze cu tine
S-au pe coperta lipeste o coaja de la nuca si poti face un caiet mai exotic cu frunze lipite si flori presate poate ai prin casa floricel
dai filel cu parfum:X
cu sclipici
Si o ide orifigala ar fi sa faci tu manual un fel de mod de al deschide poate ai prin casa lant asa subtirel care nu este valoros si faci ceva big grin.
Vezy e simpluhappy
Succes:X

| Static a răspuns:

Pai ii poti desena sau colora coperta in ce culori si cu ce vrei tu, poti lipi pe el actipilduri sau diferite chesti de lipit. Poti scrie pe el amintiri, sau bancuri haioase. Nu seci! :p, poti saruta paginile lui, sau le poti arde putin, sa arate cool! big grin, poti sa desenezi inimioare, sau simboluri pe fiecare pagina, sau poti lipi diferite poze decupate din reviste pe fiecare pagina reprezentand cea ce tu scrii pe pagina respectiva. Pune intrebari, raspunde la ele, etc. Vezi u. Bafta! Fundoi? :p

| DennyxD a răspuns:

Pai ai putea sa scrii chestii fantastice despre ploaie, despre lumea de sub stele, despre ingeri etc. K sa decorezi poti sa lipesti resturi de la creioane ascutite de diverse culori si sa faci diferite forme; daca ai ceva de dat pe fata cu sclipici ai putea sa incerci si pe foaie. aa sau iese misto daca dai cu farduri colorate si le intinzi pe foaie si iese asa un amestec tarelove struck diferite efecte. ai mai putea sa incerci sa scrii gen grafitilove struck sa decupezi din reviste litere mai speciale si sa le lipesti pe foaie pentru a evidentia un cuvant mai important sau un titluhappy km atatea idei imi vin in mintehappy
funda?:*

| Kenny a răspuns:

Domeniul meu. xd
Scrii tot ce`ti trece prin cap:
intamplari amuzante, versuri, replici memorabile, chestii amuzante de pe net [gen http://images2.fanpop.com/......50-400.jpg ], daca iti place sa scrii compuneri sau poezii :x sau desenezi
Ia`ti unul cu cheita sa nu-l gaseasca nimeni si cu o coperta frumoasa [am avut eu mai demult ceva gen cu fluturasi din carton], decoreaza`l cu inimioare, stelute, fluturasi, ce`ti place tie. Abtipilduri, cat mai multe poze, markere si pixuri colorate dar ai grija sa nu para prea kitchos. Inspira'te si de pe net:
http://4.bp.blogspot.com/......ournal.jpg
http://fetchinfo.files.wordpress.com/2010/02/diary.jpg
http://aussiescrapsource.typepad.com/......%20op8.jpg
http://i38.tinypic.com/s5zatu.jpg

| coolgirl97 a răspuns:

Poi eu cu Bff meu avem un jurnal amandoua l-am facut cu farduri! Poti sa arzi paginile! Fa-ti un oracol ca sa ai amintiri de la prietenii tai! Si la sfarsit poti sa faci si pentru amintiri! Poti sa lipesti stelute bilute pietricele! Poti sa indoi paginile intr-un mod dragut! Poti sa le colorezi cu carioci le poti decupa foloseste-ti imaginatia! Succes!

| iHeartKpop a răspuns:

Poti sa scrii momentele importante din acea zi, daca compui poezii poti sa le scrii acolo sau versurile cantecelor tale favorite.
decoreaza-l cum vrei tu: cu inimioare, stelute etc.

| viviana_1892 a răspuns:

Buna. pai pe coperta ai putea pune niste sclipici. si, daca ai de unde sa iei niste puf (cu culoarea care iti place tie). pe prima paginaai putea scrie cu diferite culori (de preferat tot pixuri cu sclipici ca se vede mai frumos) cateva lucruri despre tine. orice lucru "neinteresant" poate fi folosit ca obiect decorativ pentru jurnalul tau. poti lipi niste pene (dupa ce le colorezi) tot pe coperta in forma in care iti place tie mai mult...
sper ca tiau fost de ajutor ideile mele. si folosestete de imaginatie ca sa iasa ceva original si sa fie un jurnam personalizatwinking

| Albastrita a răspuns:

Poti sa pui paiete pe coperta.Sa faci inimioare...Eu in jurnal am facut un iepuras uite http://www.desenatori.ro/desen-1730333.htm

Poate ti-am fost de folos :-)

Paa :-h Si sunt nou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,@Biianca!
Trebuie sa scrii cuvinte scurte, dar cool.happy
Uite cateva exemple(dar depinde ce-ti place):
My CoNvErse

gOOd friEnd

xOxO

$HA!(kesha)

mUzIc

... d'astea big grin

Ceva ce-ti reprezinta personalitatea.

Sau poti sa faci emoticoane.hee hee

(deci alea de mai sus erau pentru coperta). TIP:scrie-le neordonat...aiurea!

Pai in jurnal iti scrii sentimentele si gandurile.

Cum sa-l decorezi?

Hmmm, pai ai putea sa folosesti...paiete rooz, sclipici, dar ar fi cam de pitzi, nu crezi?happy

Foloseste lac de unghii(!), da un pic...

Foai, cred ca nu mai am idei.

Imi dai un vot?

:X:X:X:happyhappyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Uite aici niste site-uri care te pot ajuta sa iti facjurnalul:

http://www.jurnale.ro/Facilitati_jurnale.html

http://www.witchclub.ro/page.php? Jurnalul-tau-magic

Bafta!

Pa, pa.

| Sunny4Summer a răspuns:

La exterior, l-ai putea decora cu inimi, stele, poţi lua o frunză mai mare pe care s-o dai cu lac, ca sa nu-şi piardă culoarea, apoi o poţi lipi pe copertă, îl poţi da uşor cu pafumul tău preferat, îi poţi pune sclipici...
În interior ai putea arde marginile paginilor, sa le decupezi în diferite forme sau să le tai cu foarfece cu model, ai putea săruta paginile sau (din nou) parfuma cu parfumul preferat.
În el ai putea scrie amintirile plăcute, poezii, poveşti, glume... Poţi scrie cu colorat, poţi lipi abțibilduri, etc.

| Enachegaby68 a răspuns:

Ai putea sa lipesti pe coperta caietului o foaie alba si sa o dai cu sclipici daca nu ai sclipici deseneazo, pe filele caietului ai putea lipii diferite abtibilte! happy