| vintageheart a întrebat:

Ce as putea scrie intr-un jurnal? Mi se pare ca-i prea sobru sa scriu doar rezumatul zileistraight face. Cum as putea sa decorez paginile? Cele mai bune idei au fundita:*

12 răspunsuri:
| Veve :X a răspuns:

Pai deseneaza floricele, inimioare, liniute de toate tipurile si culorile. scris pe 1, 2 pagini ceva amintiri sau prietenii pe care nu vrei sa ii uiti niciodata. coloreaza fiecare pagina diferit, cu alte culori happy. sau alegeti de la inceput un fel de ``legenda`` adica atunci cand esti super happy sa scrii cu o culoare, cand esti mai putin happy cu alta culoare si tot asa happy. mai poti lipi niste abtibilduri (nu stiu daca am scris corect :-ss ) sau daca ai niste stmpile de alea ``traznite`` poti sa iti stampilezi jurnalulbatting eyelashes.

Bafta :*

| Didii15 a răspuns:

Pai scrii tot ce ti s-a intamplat. poate fi ceva penibil, un secret. pe care nu vrei sa le afle nici macar mama tathinking

Ai putea sa decorezi paginile jurnalului asa cum e starea ta atunci cand scrii:*

happy:un soare, o faţa vesela, o floare, etc.
sad:o faţa trista, un nor negru...

fundita?batting eyelashes

| Narsha a răspuns:

Ai putea sa-ti cumperi pixuri cu gel colorate, sa faci rame din diverse modele pe pagini(in functie de cum te simti)Poti face si pagini cu caracterizari ale prietenilor tai. Poti sa faci si sa lipsesti din hartie colorata un plic in care sa pui tot ce vrei tu:biletele etc. Poti face o galerie cu fotografii dragit tie si etc
(fundita?big grin)

| vintageheart explică:

Este Sunny, nu Sony.sunny pe engleza inseamna insorit.

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

PAi, eu am jurnal si eu folosesc pixuri cu gel colorate, culorile deschise, am funda lipite, ma dau des cu diferite noante de ruj si fac forma buzei mele pe pagina, pun stelute, daca te simti trista poti sa pui un sticker sad, sau ceva de genul daca esti happy un sticker happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunny! ai dreptate.
cu floricele. cum iti place tie. ce iti vine in minte
sunny tu esti preferata mea din la intamplare. mie imi place si de tine si de toni zora cedilar cupara voi sunteti cele mai atractive personaje.
eu sunt maria rusu de la braiesti am 11 ani si sunt in clasa 4.

| Andrascumpika03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? chiar crezi ca tocmai "sunny" asta din mintea ta ar veni pentru tine in Romania? halooo! este Demi Lovato nu "sunny".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunny tu trebuie sa te gandesti cu atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare super faza cu ramele, si da... un plic in din buzati de revista si poti pune in el biletele de dragoste amintiri frumoase, poze din tabara si vacanta, orice

| ioana3369457 a răspuns:

Pai sa incepem cu inceputul:
-sa decupezi din reviste anumite lucruri care iti plac
-Sa desenezi cu mana ta
-sa scoti la imprimanta unele desene...
Sa iei de la copertile de la caietele fanta
Eu una asa am facut, am decupat o fotografie pe care scria fanta si fata acelei fete.

Spere ca ti-a fost de folos
Nu tin neaparat sa primesc funda

| biancaporcar2000 a răspuns:

Draga Sunny in jurnalul tau poti sa scrii ce ti s-a intamplat in ziua respectiva si secretele tale. Daca vrei cumparati sclipiciuri si decoreaza cum vrei

| dadutzza_5397 a răspuns:

Fetita cu la intamplare trezeste-te la realitate Sony nu exista.
Exista Demy Lovato si in nici un caz nu ar citi ce ai scris tu.