| alex495 a întrebat:

As vrea sa ma impac cu fosta. Nu ne am despartit dintr un motiv intemeiat, a fost o greseala de a mea. As vrea sa o las o vreme fara sa i scriu, dar dupa nu stiu ce ar trebuie sa fac sa o recuceresc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cauta omul daca vrei impacare, nu astepta pana isi gaseste altul

| alex495 explică (pentru mgtow):

Am incercat metoda aceasta. Nu a mers

21 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi depinde de greșeala ta. dacă nu zici situația n-avem de unde știi

| alex495 explică (pentru Adry05):

Fata in realitate era foarte ok, dar pe chat ( relatie la dist, ne vedeam in weekend doar) nu mai dezvolta sub, gen daca nu i scriam 5 6 ore ma intreba ce fac si atat. Nu mi cauta atentia, nu stiu daca am explicat corect. In realitate totul era frumos, cand reveneam la online vorbeam foarte putin pe zi si de multe ori vorbeam cam cat ii scriam eu si ea raspundea

| Adry05 a răspuns (pentru alex495):

Păi te întreba ce faci, deschidea conversație, nu înțeleg de ce zici că nu comunica cu tine

| alex495 explică (pentru Adry05):

Si atat. Dupa nu mai dezvolta. In fine, mi-am dat seama de greseala facuta si chestia aceea e foarte stupida insa fata mi-a zis ca nu mai se intoarce din drum si sa nu mai insist pe tema asta. ( din pacate nu am stiut cat rau poate face insistenta pe o tema anume ) si acum vreau sa o las in pace pana in februarie si dupa sa ne impacam. Chestia e ca nu stiu cum ar trebuie sa abordez situatia cand ne vedem, ce sa-i spun s-a.m.d

| Adry05 a răspuns (pentru alex495):

Eu zic s-o lași baltă, se vede că nu te mulțumea relația, dacă tot ai ieșit de ce nu cauți pe alta cu care chiar să te înțelegi și să fie și aproape de tine? dacă te simți neapreciat într-o relație de ce să te mai întorci?!

| alex495 explică (pentru Adry05):

Pai ma multumea, eu n-am vrut sa ne despartim, nu i-am zis,, haide sa ne despartim". Am intrebat o de ce nu dezvolta pe chat pentru ca in realitate totul era perfect si am zis ceva de genul daca e cum cred eu si tu nu ma iubesti mai bine sa ne despartim ( nu avea cum sa ma iubeasca dupa o luna, aici a fost greseala), ea avea sentimente pentru mine si tinea la mine, doar ca nu i am acordat timpul necesar. Insea ea in realitate era perfecta. Deaia o vreau inapoi

| Adry05 a răspuns (pentru alex495):

Dacă din atâta lucru te-a lăsat, nu era deloc perfectă laughing))))))

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ii scrii, piate si ea se gandeste la acest lucru happy

Ii scrii si vorbiti, daca si ea crede la fel, o sa continue sa vorbeasca cu tine.

| alex495 explică (pentru DoarBogdan):

I am scris deja si am incercat asta. Nu a mers. Mi a zis ca vrea o pauza sa fie singura. O las o vreme si apoi o vreau inapoi

| Yuoia a răspuns:

Daca o lasi o vreme, poti sa o lasi de tot!

Răspuns utilizator avertizat
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Recunoaste greseala si promite sa fi un partener asa cum isi doreste ea, bafta

| Gigi777 a răspuns:

Vorbesti cu ea fata in fata, nu mesaje pe telefon. Daca nu vrea, mai incearca dupa cateva zile. Faci acest lucru pana cand spune da sau nu. Daca zice da, felicitari, daca zice nu, cauta pe altcineva.

| alex495 explică (pentru Gigi777):

Si aici apar 2 variante. Ea sta in provincie la 35 de km de orasul meu, nu prea mine in oras si cand venise si am vrut sa vb a zis ca nu mai avem ce sa ne vorbim. Acum am 2 variante si nu stiu care e mai buna, astept sa vina ea la Ploiesti si mi va spune verisoarsa cand vine si ii cumpar florile preferate? Sau ma duc eu la ea acasa cu florile asa surpriza?

| Gigi777 a răspuns (pentru alex495):

Daca a zis ca nu mai aveti ce sa vorbiti, cred ca s-a terminat relatia, nu mai are rost sa o astepti sau sa te duci dupa ea. Cauti alta fata. Pana la urma tu trebuie sa decizi ce faci.

| alex495 explică (pentru Gigi777):

Mi-a zis ca inca mai tine la mine foarte mult, doar ca nu se mai intoarce din drum si dupa mi-a zis ca nu mai vrea relatie. Chestia e ca se uita la story urile mele si acum