| SadBoyForever a întrebat:

As vrea sa ma retrag de la scoala, eu m-am inscris la o postliceala si dam pe fiecare an 18 milioane, cum fac sa ma retrag sa le spun parintilor sa nu mai dea bani de pomana, deoarece tata are si el probleme la servici si nu vreau sa mai cheltuie bani cu mine, cum fac sa le spun parintilor sa ma retraga de la scoala, nu vreau sa mai cheltuie bani si cu mine crying, abia ne descurcam noi, va rog mult ajutati-ma cu un sfat neaparat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei vor sa-ti asigure ca ai niste studii acolo, daca tu nu te simti in stare sa mergi cu scoala inainte intereseaza-te de un curs de calificare profesionala, seral sau ceva similar care nu cere bani si iti va fi mai usor sa o scoti de la capat.

| anabelisa a răspuns:

In plus, suma de 18 milioane nu e una enorma pe care sa nu o poti achita.
Parerea mea!

| anabelisa a răspuns:

De ce nu te angajezi undeva? Astfel ai putea avea bani in pls pentru a-ti plati scoala.
E atat de usor sa stai sa iti plangi de mila, in loc sa ai vointa si sa gasesti o solutie pentru problema ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate la un momendat studiile alea o sa te faca sa castigi banii investigi

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Poate ca ai tai considera mai important viitorul tau, decat problemele lor -discuta cu ei, ca renuntarea ta sa nu-i dezamageasca...

| soryn1994 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu directorul?

| beedboyy a răspuns:

Frate fa o profesionala nu te costa nic poate cazare daca e departe de casa sa nu faci naveta no sa coste mai mult de 50lei, toti se descurca rau, e criza si pana si parintii mei cu firma tot nu ajung banii straight face, vorbeste cu parinti tai sa te transfere vorbiti vezi ce vor face sau daca vor!