| Byabibi29 a întrebat:

As vrea si eu un sfat. Sunt o fire mai supărăcioasa si geloasa. Eu cu iubitul meu ne-am certat in seara asta si mereu ma mai lasa sa adorm plangand. Ce as putea face in legatura asta?

Răspuns Câştigător
| UnDiavol a răspuns:

Până nu-i spui lui problemea pe care o ai pe inima problema pe care o aveți voi doi in relație voastră nimic nu veți rezolva veți suferi amândoi stați discutați față in față problemele le pe care le aveți și atunci găsiți și solutii la problemele pe care le aveți in relație voastră și atunci găsiți Si soluții împreuna voi doi ce este atâta de greu nu înțeleg mergeți in parc petreceți mai mult timp împreuna beți un suc in parc mâncați gogoși împreuna mergeți la film

9 răspunsuri:
| Mopmop a răspuns:

Sa iti scoti din creier si din inima cuvantul "gelozie". Ce rezolvi daca iti faci filme gen ce face el cat nu e cu tine? Timpul asta il poti folosi altfel. Nu sunt de acord ca daca nu esti gelos/a nu iubesti. Sunt cu totul alte metode de a-ti arata dragostea!

| C0rnel223 a răspuns:

Vorbiți mai mult, explicați-i cum vă simțiți. Dacă te iubește, nu vrea ca tu să te simți rău și trist. Discuția ar putea fi cel mai bun mod de a vă rezolva problemele de relație.

| AndrElle a răspuns:

Să fii mai puternică.

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la "baza problemei" ca sa zic asa.De ce esti geloasa si te superi.

| Byabibi29 explică (pentru AndrElle):

Multumesc ????

| UnDiavol a răspuns:

Mersi viața mea pentru funda )))) (glumesc )

| Byabibi29 explică (pentru C0rnel223):

Vorbesc cu el asta e faza, ca ne punem de acord dar tot el calca stramb si face tot aceeasi greseala

| Freya1 a răspuns:

Probabil din cauza certurilor nu te mai ia in seama.
Încearcă să vorbești cu el, si daca nu ai motive întemeiate sa fi geloasă sau supărată explica-i felul tau de a fi.
Tu simti nevoia de atenție și afectiune, doar ca pentru a primi asta ar trebui să te schimbi putin.Un băiat daca devi prea agasantă si cicalitoare se satură, isi pierde răbdarea si interesul si automat se răcește fata de tine.

| Refresh0 a răspuns:

Bună! Pentru mângâiere, liniște și o iubire adevărată, te invit să o cunoști pe singura Persoană care le poate oferi. Doar Dumnezeu te poate împlini în viața aceasta. Deși poate nu îți vine să crezi, El te cunoaște și te iubește pe tine personal. Dacă îl ai pe El atunci vei înțelege adevarata fericire si dragoste, pentru că El e dragostea. Te invit să Îl cunoști. Și cum altfel cunoști pe cineva decât din vorbele, acțiunile și cuvintele lui? De aceea și El a scris Biblia pentru a Se face cunoscut ție, mie și tuturor celor care îsi doresc o viață împlinită. Îți las un link pentru un format electronic, dar recomand să o cauți în format fizic. https://biblia.resursecrestine.ro