| FloryTrandafir a întrebat:

Hi!
Ajutati-ma cu un sfat va roog!
Ei bine cand e sa ies si eu la o plimbare cu iubitul meu e imposibil sa nu ne tachinam(serios)unu pe celalalt, in special el mereu dar totusi asa de serios incat nu arata a tachineala, ma face de la o vreme suparacioasa, incapatanata rau(berbecii sunt, eu), fitoasa, arfoasa, tupeista...cateodata imi lasa multe impresii cand ma face, ma face sa ma simt prost, vorbesc mereu cu el si il intreb de ce ma face asa si zice ca asa fac si eu cu el(cateodata, dar cateodata si eu ca si el mereu mereu)..nu are pe alta, nu e genul sa insele, avem foarte multe planuri, insa nu stiu ce sa zic, ce sa cred, adica totusi nu trebuie sa ne suparam unu pe celalalt asa mereu, ne iubim si foarte mult, si face asa putin si dupa tot EL vine la MINE luandu-ma in brate, sarutandu-ma si ma face"suparacioasa mea, te iubesc mult indiferent cum faci", si mi se lasa inima asa moale si imi bate tot mai rau si nu ii pot rezista deloc la nimic. el ma vrea, eu il vreau, ne dorim si iubim, si tot nu stiu cum sa fac sa incetez eu ca sa nu se mai ia dupa mine si sa imi intoarca "toanele", i-am zis ca am multe pe cap si eu ca orice om, grave sau nu, nu conteaza, e langa mine sa ma sustina, dar parca nu isi da seama de situatie sau se preface! Ce imi recomandati? fundoi.
Cum sa renunt la tot ce imi iese prost/rau? vreau sa ne fie mereu bine fara obstacole asemanatoare ca la ce am zis...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
In primul rand, felicitari pentru ca ai o relatie atat de frumoasa si plina de iubire si armonie. In al 2-lea rand, poate asa e felul lui, mai "tachinator", varianta a 2-a ar fi ca tu fara sa-ti dai seama mereu il tachinezi, si el vrea ca pe un fel de "Razbunare" incepe si el. Incearca sa renunti la tachinari, si poate si el va inceta. Spune-i ca nu-ti plac lucrurile astea, si daca chiar te iubeste va incarca macar sa se schimbe.
Bafta! happy

1 răspuns: