| Dizzydizz a întrebat:

Ati avut pana acum relatii iesite din comun? povestiti. Daca nu, cum a-ti vedea o relatie ciudata, mai speciala ca celelalte?

Răspuns Câştigător
| madelf a răspuns:

Uhmthinking am vazut eu un cuplu ciudat in centrul orasului, care parca erau in lumea lor...erau foarte simpatici.Amandoi erau imbracati in clowni si dadeau baloane si bomboane copiilor.La prima vedere ziceai ca sunt colegi de munca, dar cand i-am vazut ca se aseaza pe banca si la un moment dat au inceput sa se sarute si cand s-au ridicat si mergeau amandoi de mana, erau foarte draguti.Chiar mi-au umplut inima cand i-am vazutbig grinnu zic ca e ciudata, dar in zilele noastre, pentru unele persoane totul e ciudat.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

N-am avut relatii deosebite. O relatie mai ciudata si speciala este de fiecare data relatia care ia nastere din nimic. Nicidecum genul de relatie care iese dintr-o situatie gen : vezi o fata pe o banca, ii ceri numarul si apoi iesiti la un suc. O relatie mai deosebita este complexa si totodata complexata as putea spune. Se formeaza in timp. Practic pana la atingerea '' orgasmului '' nu este sexul ci este relatia. Inainte de relatie este preludiul. Trebuie format acest preludiu in opinia mea pentru ca o relatie sa fie deosebita. Acest preludiu este format din teama, dorinta, speranta, din chiar lipsa partenerului. Sau poate prezenta lui in alta forma.

Relatia pe care o vreau poate fi de tip :

1 ) relatia '' m-am intors '' : o persoana care ti -a fost alaturi, au existat sentimente, nu a mers pentru ca va placeati dar nu era de ajuns pentru o relatie; dupa ceva ani reintalnesti o persoana care pastreaza inocenta si senzualitatea de altadata la care adauga o maturitate si devine un ''connaisseur'' in ce priveste relatiile si viata. Stie cine e si ce vrea de la viata. Daca te intalneste si stie ca te vrea e clar ca nu va da inapoi odata facut primul pas.

2. relatia tip am fost prieteni dar de ce sa nu fie mai mult. As risca oricand o prietenie pentru o iubire. Sunt cateva fete care stiu asta. Poate ele regreta. Eu n-am sa regret niciodata. Eu spun ca o relatie nu are sens atunci cand nu iti cunosti partenerul si nu sunteti cu adevarat deschisi. Doar atunci poti avea parte de o iubire fara frustrari si minciuni. Stii ca partenerul te intelege si oricat de ciudat ar fi sa fii totalmente sincer vei vedea ca da roade. Poate partenerul nu te va intelege mereu dar va fi alaturi de tine si va incerca sa inteleaga.

3. Genul de relatie '' iubesc un miraj ''. Apare atunci cand iti spui : e prea bun/ buna pentru mine. Atunci cand ai un complex de inferioritate. Si vezi ca te place. Si vezi ca te vrea. Si apare o relatie. Si complexul de inferioritate se transforma intr-unul de superioritate asupra vietii si asupra lumii. Pentru ca stii ca poate avea pe oricine si te vrea pe tine. Iti spune ca esti un om special si ca te va incuraja sa fii ce vrea si sa fie ce vrei tu.

| Deathness a răspuns:

Imi place intrebarea ta.Eu sund genul de aventurista, cu acctiune multa.Nu am avut pana acum nici o relatie de nici un fel. Dar daca ar fi sa am, mi-as dori sa inceapa cam asa:Eu ma plimb printr-un loc mai retras(posibile blocuri), la un moment dat apar niste tipi dubiosi si se iau de mine, Dupa ce ma chinui ceva sa scap de ei sa apara El, Face cum face, stie sa se bata cu smecheri dar nu ca i-ar placea ci la nevoie(in cazul meu). Astfel el se ofera sa ma conduca acasa, astfel sa ne mai intalnim la inca vreo cateva astfel de evenimente si el sa ma mai salveze de cateva ori.In cele din urma sa ne indragostim dupa cateva intalniri de acest gen.Si asa ar incepe, spun eu, o poveste mai "Altfel". Sper sa placa ce-am scris.

| LollipopWithHeroin a răspuns:

Un singur cuvant: Twlilight. Incurcatura de relatii si sentimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa.am avut si am si acum relatia .era in apa si nu stia sa innoate.i-am propus sa o invat.am intret in apa si am inceput lectiile de innot.toooaaata vara am invatat-o sa innoate,incat ,cand am iesit din apa era mai rotunjoara la burtica.eram trei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa.am avut si am si acum relatia. era in apa si nu stia sa innoate. i-am propus sa o invat.am intret in apa si am inceput lectiile de innot.toooaaata vara am invatat-o sa innoate, incat, cand am iesit din apa era mai rotunjoara la burtica.eram trei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa am avut.nu stia sa innoate, si m-am oferit sa o invat.am intrat in apa si am tot invatat-o sa innoate toata vara.cand am iesit din apa eram trei.acuma santem 5, fiindca sotia mea a invatat mai greu sa ...innoate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. O relatie care"se desfasoara"pe internet e cea mai ciudata.Cateodata ma tot intreb cum poti iubi pe cineva"la distanta". Dilema nu o sa o descopar niciodata. Dar nici nu voi mai incerca vreodata astfel de relatii(care te pot lasa cu mari urmari sufletesti...)