| Nesocotita a întrebat:

Oare poti merge mai departe cand cel pe care il iubesti si in care aveai incredere totala te_a dezamagit? A-si mai putea avea incredere vreodata in el?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Doar tu stii in ce consta aceasta dezamagire. Daca e vorba de infidelitate este cu siguranta foarte grav. Daca au fost doar sentimente de simpatie fata de o terta persoana poate fi vorba de o confuzie. In orice caz, ai datoria să te lămureşti, şi pentru asta e nevoie de o discuţie deschisa lipsită de iritare, lipsită de tensiuni. Trebuie să faci eforturi în acest sens.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai merge treaba poti merge mai departe pe cont propriu.

| pisoias a răspuns:

Poti merge mai departe, dar fara el.Il poti ierta, dar niciodata nu vei uita.Si nu vei mai avea incredere in el, oricat s-ar stradui.

| mona a răspuns:

Poti merge mai departe dar nu va fi niciodata ca inainte iar la capitolul incredere ce sa mai vorbesc...se obtine greu

| darrio2007 a răspuns:

O data as putea ierta.Depinde si motivul.A doua oara, nu.

| milan9 a răspuns:

Dacă "dezamăgirea" se referă poate la faptul că a uitat ziua in care v-ati cunoscut, a uitat să-ţi ofere un cadou, nu a ţinut cont de ultimul tău sfat, sau altele de genul, atunci tu eşti cea care ar trebui să facă pasul spre o mai deplină "maturizare" în ceea ce priveşte o "relaţie"…

| milan9 a răspuns:

Spuneam că dacă a fost vorba de infidelitate, lucrurile sunt cu siguranţă foarte grave. Dacă de p acum a fost posibil un astfel de lucru, înseamnă că NICIODATĂ nu vei avea liniştea fidelităţii din partea lui pe mai târziu, adică viaţa ta întreagă...

De obicei se întâmplă să pierzi persoana cealaltă tocmai în momentul în care ai cedat compromisului... sad

Dacă respect nu e, nimic nu e! Dacă un băiat nu mai simte că are motiv să respecte o fată, nu va mai avea absolut nici unul s-o iubească sau să rămână cu ea!

O fată nu are voie să se lase a nu fi respectată. Trebuie să pretindă asta. Dacă nu o face, şi-a semnat în schimb condamnarea la a fi "folosită", umilită şi nefericită... Iar uneori apare şi "surpriza" ca la câţiva ani de relaţie plină de renunţări şi compromisuri să fii dată la o parte ca un un obiect de "redusă" folosinţă!
Tine minte, un baiat nu iubeste o fata daca nu o respecta!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nu,nu as putea.M-a dezamagit, nu-l voi mai ierta niciodata, cu atat mai putin sa am incredere in el.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
Cred că aceasta este o decizie personală, deoarece tu ştii cât de mari sunt sentimentele tale pentru acea persoană. În ce te-a dezamăgit sau cât de gravă a fost fapta care te-a făcut să-ţi pierzi încrederea? A fost prima dată sau a mai făcut-o? Îi-ar fi greu să treci cu vederea, să ierţi şi să nu mai aduci aminte de ea pe viitor dacă restabiliţi relaţia?
Întrebări de acest gen te pot ajuta să-ţi faci o analiză şi să iei o decizie.

Următoarele informaţii îţi pot fi de folos, dacă nu în situaţia de faţă pe viitor cu siguranţă.
http://www.jw.org/......-potrivit/

Cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti merge mai departe. Nu toate relatiile sunt facute din miere si lapte, si nu exista om care a iubit sa nu-i fi fost infranta inima cel putin o data.
Daca tu consideri ca nu mai poti avea incredere in el, nu mai puteti continua. Sunt sanse sa o tineti in certuri des, sa nu poti trece niciodata peste asta si fara incredere, relatia devine o minciuna pentru amandoi.

| Satango a răspuns:

Bună!

De ce să mai ai încredere în ceva ce nici măcar nu a fost? De ce spun asta?
O iubire e ceva ce nu se pierde, ceva ce va rămâne pe vecie! Dacă acum nu se întâmplă asta, nu a fost iubire. Cel puţin nu din partea lui.
Nu are rost să uzi o floare moartă pentru că nu va înflori.

O seară frumoasă!

| elyfel a răspuns:

Eu personal nu, si nici incredere n-as mai avea.Increderea se castiga greu si se pierde usor.

| Mari_Tudor_1977 a răspuns:

Ar trebui dar daca te supara rau nu mai ai incredere in el