| Jameson a întrebat:

Eu nu prea am incredere in nimeni. Despre prieteni/prietene am impresia ca sunt prefacuti/prefacute si mincinosi, despre frati cam la fel, singura persoana in care am incredere este mama.
Ce este de facut ca nu este buna parerea mea despre ceilalti. Ma simt foarte dezamagit avand aceste impresi.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

E normal cu toții am trecut prin astea, treptat vei căpăta încredere în cine merită.

| Jameson explică (pentru Azµre):

Dar trec de mult prin asta, sunt foarte neincrezator in persoanele din jur.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să înveți să îți alegi prietenii adevărați.
Pa, pa.

| persseuss a răspuns:

Din pacate cam toti sunt perversi intr un sens sau altul.sa nu ai incredere decat in tine in viata asta.crede ma ca stiu ce spun.ATAT.

| Jameson explică (pentru persseuss):

Bine zici. Dar tu din ce cauza ai ajuns la aceasta concluzie?

| mihaelairina a răspuns:

In viata reala se mai intampla sa-ti pierzi increderea in oameni, dar daca tu crezi ca nu o mai poti recapata, atunci ar trebui sa iti dezvalui probelmele inr-un jurnal sau oriunde altundeva.

| NorishorPhufos a răspuns:

Incearca sa iti alegi prietenul/ii adevarat/i, si incearca sa te obisnuiesti. In ziua de azi asa este, nu ai ce sa faci, doar sa te impaci cu ideea

| Ilinka10 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti pe cineva. sa iubesti. atunci nu o sa mai conteze parerea altora sau nu trebuie sa mai asculti pe nimeni. vorbesti doar eu persoana iubita. care o sa te asculte si o sa te inteleaga:* bafta

| ionutstar a răspuns:

Uite cred ca eu am avut aceiasi problema dar crede-ma ca am gasit oamenii cu care ma aseman, trebuie sa crezi ca intr-o zi ii vei gasi. Se mai spune ca ce se aseamana se aduna, incearca sa cauti oameni mai inteligenti, de obicei cei religiosi sunt mai seriosi si de incredere.

| Jameson explică (pentru ionutstar):

Ai dreptate, sper sa cunosc si persoane mai multe de gen feminin cu care sa ma aseaman. Multumesc...